Mistrzostwa Polski w Kickboxingu K1 Rules Zgorzelec 19-21.06.2009

Mistrzostwa Polski K1 Rules Zgorzelec 2009. Janusz Janowski i Mateusz Roman w narożniku

 

Z trójki zawodników reprezentujących Klub „Puncher Wrocław” podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu K1 Rules Zgorzelec, brązowe medale zdobyli Małgorzata Kiner i Bartosz Batra. Nie udało się zwyciężyć Mateuszowi Romanowi…

 

W Zgorzelcu odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski w formule K1 Rules. Reprezentacja klubu „Puncher Wrocław” wyszła do ringu tylko w trzyosobowym składzie. Było to spowodowane bardzo dużą ilością imprez sportowych rozgrywanych w ostatnim czasie, oraz tych które mają odbyć się jeszcze przed zakończeniem sezonu startowego. Ostatecznie zdobyliśmy dwa brązowe medale. Małgorzata Kiner w konkurencji seniorek do 60 kg i Bartek Batra w seniorach do 57 kg.

 

Mistrzostwa Polski K1 Rules Zgorzelecc 2009. Kopnięcie okrężne Bartosza Batry

 

Obserwując ostatnie amatorskie występy Bartka na polskich ringach amatorskich, narzuca się pytanie: Czy jest on nielubiany przez sędziów? Czy może poraz kolejny wykazyją się brakiem kompetencji w wydaniu obiektywnego, rzetelnego i sprawiedliwego werdyktu opartego na bacznej obserwacji przebiegu walki i znajomości regulaminów sportowych. Na słowa pochwały zasługuje też Mateusz Roman, który stoczył bardzo dobry pojedynek z jednym z braci Rajewskich.