Rekreacyjnie

Treningi rekreacyjne sportów walki we Wrocławiu

Treningi rekreacyjne we Wrocławiu w oparciu o sporty walki cieszą się obecnie ogromną popularnością…

Jak wspomnieliśmy, treningi rekreacyjne we Wrocławiu w oparciu o sporty walki to coraz częstsza forma spędzania wolnego czasy. Jednakże należy dodać, iż walka to jedna z najtrudniejszych, wymagających i nieprzewidywalnych czynności w życiu. W związku z powyższym głównym celem treningu sportów walki powinno być przygotowywać do niej. Niestety, ostatnio można zaobserwować bardzo niepokojący trend. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą formą ruchu, wytworzyło się komercyjne podejście promowane przez liczne nielicencjonowane kluby oraz fitnessy. Fight classes traktuje się bardziej jako forma rozrywki, niż poważny trening. W tych miejscach często pomija się fundamentalne zasady nauczania i utrwalania poprawnej techniki. Komercyjne podejście wymaga przede wszystkim zainteresowanie uczestników. To z kolei prowadzi do obniżenia prawdziwej wartości i istoty sportów walki. Na domiar złego, zajęcia te często prowadzą ludzie o wątpliwym poziomie kompetencji.

Trening rekreacyjny różni się od wyczynowego jedynie celem. Zadaniem pierwszego jest poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, drugiego – wynik sportowy.

Komercyjne podejście pseudo-trenerów poparte brakiem doświadczenia pozbawia podopiecznych możliwości zdobywania autentycznych umiejętności. Co gorsza, trenujący zazwyczaj nie mają świadomości przyjmowania złych nawyków ruchowych. Jednakże o wiele bardziej destrukcyjne jest wytworzenie przekonanie o trafności i skuteczności swoich działań. Brak potrzeby krytycznej oceny własnych umiejętności w konsekwencji uniemożliwi w przyszłości skorygowania błędnie wykształconych wzorców ruchowych. Poprawa złych nawyków wymaga zmiany podejścia mentalnego oraz intensywnego procesu reedukacji. Bez ciągłej i świadomej pracy zazwyczaj jest ona niemożliwa.

Niestety bez poprawnego opanowania techniki, rekreacyjny trening sportów walki jest bezsensowny! Jest dużo innych, równie skutecznych form poprawy kondycji, redukcji wagi i zabawy nie wymagających żmudnej i długotrwałej nauki techniki…

Wszyscy znamy dobroczynne działanie sportu i rekreacji ruchowej na nasz organizm. Ruch jest niezbędny zarówno dla prawidłowego rozwoju młodych organizmów, jak i do zachowania dobrej kondycji i zdrowia dla osób starszych. Na tym poziomie trenować może praktycznie każdy. Jednak aby trenować rekreacyjnie sporty walki należy najpierw poprawnie opanować technikę. Dla chcących uprawiać sport rekreacyjnie przygotowaliśmy specjalne programy szkoleniowe mające na celu ogólną poprawę kondycji, muskulatury, redukcję tkanki tłuszczowej, oraz skuteczne przygotowanie do samoobrony. Często obserwujemy przypadki gdy trening rekreacyjny przeradza się w wielką życiową pasję i chęć dorównania najlepszym na ringowych deskach lub w oktagonie.

Treningi rekreacyjne kickboxingu i boksu we Wrocławiu

Rekreacja ruchowa w postaci treningu sportów walki, pomimo że niewiele odbiega od treningu zawodniczego, posiada inne priorytety…

Głównym celem prowadzonych przez nas zajęć rekreacyjno-szkoleniowych jest szkolenie techniki i taktyki pojedynku sportowego. W bezpieczny sposób, przy użyciu sprzętu ochronnego nasi adepci mogą zdobywać i rozwijać swoje umiejętności. W nauce wykorzystujemy wiele najnowszych metod i środków treningowych. Dysponujemy wiedzą i profesjonalnym zapleczem sprzętowym, dzięki któremu trening nie odbiega standardami od zajęć w podobnych ośrodkach sportowych na świecie. Osoba ćwicząca u nas nie musi obawiać się podbitych oczu i podobnych kontuzji. Sparingi pełno-kontaktowe są formą treningu przeznaczoną, tylko i wyłącznie, dla zawodników startujących w zawodach. Jednakże nauka – jeśli ma być skuteczna – musi opierać się na ćwiczeniach z partnerem. Wszelkie formy zadaniowe z przeciwnikiem bazują na kontakcie ze znacznie ograniczoną siłą (tzw. light contact). Treningi z pełną siłą przeprowadza się z wykorzystaniem przyrządów takich jak: worki, gruszki i różnego rodzaju tarcze.

Poprzez organizowanie wolnego czasu, zależy nam na budowaniu pozytywnych wzorców opartych na modelu człowieka czynnie uprawiającego rekreację ruchową. Dążymy, aby radość i zdrowie niósł każdy dzień spędzony „na sportowo”.