Rekreacyjnie

Treningi rekreacyjne sportów walki we Wrocławiu

 

Treningi rekreacyjne w oparciu o sporty walki cieszą się obecnie ogromną popularnością. Rekreacja ruchowa w tej postaci, pomimo że niewiele odbiega od treningu zawodniczego, posiada zasadniczo inne priorytety.

 

Pierwszy ma na celu dobrą zabawę, naukę samoobrony, redukcję wagi, poprawę sylwetki i dobre samopoczucie – natomiast drugi jest ściśle ukierunkowany na wynik sportowy. Często obserwujemy przypadki gdy trening rekreacyjny przeradza się w wielką życiową pasję i chęć dorównania najlepszym na ringowych deskach lub w oktagonie.

Wszyscy znamy dobroczynne działanie sportu i rekreacji ruchowej na nasz organizm. Ruch jest niezbędny zarówno dla prawidłowego rozwoju młodych organizmów, jak i do zachowania dobrej kondycji i zdrowia dla osób starszych. Na tym poziomie trenować może praktycznie każdy. Dla chcących uprawiać sport rekreacyjnie przygotowaliśmy specjalne programy szkoleniowe mające na celu ogólną poprawę kondycji, muskulatury, redukcję tkanki tłuszczowej, oraz skuteczne przygotowanie do samoobrony.

Treningi rekreacyjne kickboxingu i boksu we Wrocławiu

Głównym celem prowadzonych przez nas zajęć rekreacyjno-szkoleniowych jest szkolenie techniki i taktyki pojedynku sportowego. W bezpieczny sposób, przy użyciu sprzętu ochronnego nasi adepci mogą zdobywać i rozwijać swoje umiejętności. W nauce wykorzystujemy wiele najnowszych metod i środków treningowych. Dysponujemy wiedzą i profesjonalnym zapleczem sprzętowym, dzięki któremu trening nie odbiega standardami od zajęć w podobnych ośrodkach sportowych na świecie. Osoba ćwicząca u nas nie musi obawiać się podbitych oczu i podobnych kontuzji. Sparingi pełno-kontaktowe są formą treningu przeznaczoną, tylko i wyłącznie, dla zawodników startujących w zawodach. Jednakże nauka – jeśli ma być skuteczna – musi opierać się na ćwiczeniach z partnerem. Wszelkie formy zadaniowe z przeciwnikiem bazują na kontakcie ze znacznie ograniczoną siłą (tzw. light contact). Treningi z pełną siłą przeprowadza się z wykorzystaniem przyrządów takich jak: worki, gruszki i różnego rodzaju tarcze.

Poprzez organizowanie wolnego czasu, zależy nam na budowaniu pozytywnych wzorców opartych na modelu człowieka czynnie uprawiającego rekreację ruchową. Dążymy, aby  radość i zdrowie niósł każdy dzień spędzony „na sportowo”.