O zapisach

O Zapisach do sekcji rekreacyjnych i zawodniczych we Wrocławiu

 

„O zapisach” to dział zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące treningów, cen, procedury zapisów, możliwości i ograniczeń.

Zanim sięgniesz po telefon zapoznaj się z pytaniami i odpowiedziami zawartymi w dziale „O zapisach”. Dowiesz się w nim o procedurach zapisów oraz warunkach uczestnictwa w treningach naszych sekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci.  MMA, Muay Thai, Kickboxingu, K-1, Boksu, BJJ – Grapplingu i Zapasów. Aby spróbować swoich sił należy przyjść około 15 min przed danymi zajęciami do siedziby klubu na ul. Reja 13f. Nabory odbywają się przez cały rok! W każdym okresie można dołączyć do trenujących bez obawy, że nie zdołamy nadrobić przerobionego materiału. Dla osób rozpoczynających treningi

 

Ile kosztują treningi w Klubie Puncher Wrocław?

Istnieje kilka podstawowych wariantów opłacania składek członkowskich w klubie „Puncher Wrocław”. Szczegółowa rozpiska znajduje się w dziale „Cennik”

Cennik opłat za treningi w naszym Klubie umożliwia wybór następujących wariantów składek członkowskich:

   • „Classic” – 160 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w ramach jednej wybranej sekcji. Wariant ten nie umożliwia zostawania na dwa treningi z rzędu. Nie umożliwia również korzystania z treningów w różnych blokach godzinowych oraz z różnych sekcji w ramach jednego bloku godzinowego. Korzystanie z grup stójkowych i grapplingowych wymaga posiadania karnetu „Open”. Nie umożliwia również opcji zawieszania karnetów.
   • „Open” – 190 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w dowolnej ilości treningów dziennie. Wariant ten uprawnia do dowolnego łączenia treningów grapplingowych i stójkowych jak również do korzystania z treningów w różnych blokach godzinowych. Umożliwia zawieszenie karnetu na minimalny okres 7 dni.
   • „Dzieci” – 120 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w sekcji dziecięcej dwa razy w tygodniu. Jeden trening jest wprowadzeniem do sportów uderzanych, a drugi grapplingowych (chwytanych).
   • Jednorazowa składka członkowska 30 zł. Uprawnia do uczestnictwa w jednym treningu.
   • Jednorazowa opłata za wyrobienie karty członkowskiej wynosi 10 zł.
   • Honorujemy programy Benefit Multisport Plus, Benefit Multisport Kids, Benefit Multisport Student, Fit Profit, Medicover.  Ponadto użytkownicy tych systemów nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat i nie muszą zapisywać się wcześniej na zajęcia.

 

W jaki sposób można korzystać z programów Benefit Multisport Plus, Benefit Multisport Kids, Benefit Multisport Student, Fit Profit, Medicover?

Uczestnik posiadający wyżej wymienione programy:

  • Nie musi rezerwować wizyt ani umawiać się telefonicznie przed danym treningiem
  • Przychodzi przed treningiem z kartą danego programu i dowodem osobistym, który musi bezwzględnie okazać przy rejestracji na portierni
  • Nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów
  • Przy pierwszej wizycie musi wypełnić standardową deklarację członkowską klubu
  • Może uczęszczać na dowolną ilość treningów, o ile dany program nie narzuca ograniczeń

 

Czy istnieje możliwość skorzystania z próbnego treningu?

Niezdecydowani mogą skorzystać z próbnego treningu. W tym przypadku pobieramy jednorazową kaucję w wysokości 30 zł. W przypadku pozytywnej decyzji o wstąpieniu w nasze szeregi, kaucji wpływa na poczet miesięcznej składki członkowskiej. Opłatę naliczamy od następnego treningu. Takie rozwiązanie sprawia, iż pierwszy trening jest darmowy. W przypadku rezygnacji kaucja jest traktowana jako jednorazowa opłata. Szczegółowa rozpiska cen znajduje się w dziale „Cennik”

 

Czy można regulować składki członkowskie kartą płatnicza?

Płatności z tytułu składek członkowskich można regulować tylko gotówką w siedzibie klubu. Nie posiadamy terminala płatniczego. Dodatkowo w klubie używamy stacjonarnej aplikacji rejestrującej ważność kart członkowskich. Po dokonaniu wpłaty karta jest na miejscu aktywowana.

 

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Klub nie posiada własnego parkingu. Wjazd na podwórko, gdzie znajduje się klub Puncher Wrocław jest oznaczony znakami zakazu wjazdu. Dodatkowo zajmowanie miejsc przeznaczonych dla stałych mieszkańców sąsiednich kamienic budzi niepotrzebne konflikty. Zdarzały się również uszkodzenia samochodów. Prosimy nie wjeżdżać na teren podwórka samochodami! Uczestnicy naszych treningów mogą parkować na bezpłatnych miejscach parkingowych na ulicy: Reja, Grunwaldzkiej, Sienkiewicza itp…

 

Jestem osobą zupełnie początkującą i chcę trenować MMA. Od czego zacząć?

Nauka MMAMieszanych Sztuk Walki to skomplikowany, bardzo złożony proces i długotrwały proces. Osoba początkująca musi w pierwszej kolejności opanować poszczególne techniki stójkowe oraz grapplingowe takie jak: uderzenia, kopnięcia, sprowadzenia, rzuty oraz obrony przed nimi. Najkorzystniejszym, a zarazem najszybszym wariantem nauczania powyższych elementów jest szkolenie i doskonalenie ich podczas oddzielnych treningów stójkowych i grapplingowych. Dopiero po opanowaniu ich przynajmniej w stopniu średnim powinno się przystępować do ich łączenia.

Osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w sportach walki powinny rozpocząć naukę od grupy „Basic”. Opanowanie program tych zajęć trwa około 3 miesięcy (dla osoby zaangażowanej). Następnie ćwiczący zaczynają uczęszczać na grupę „przejściową” (nie widnieje na harmonogramie). Stanowi ona kontynuację programu grupy „Basic”, a treningi odbywają się z wykorzystaniem pełnego sprzętu. Opanowanie programu grupy „przejściowej” powinno trwać od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie można rozpocząć treningi na grupach treningowych stójkowych: Muay Thai, K-1, Kickboxingu lub Boksu. W dalszej kolejności dokładamy naukę Grapplingu, głównie BJJ z uderzeniami oraz Zapasy. 

Osoby posiadające jakiekolwiek doświadczenie w sportach walki nie muszą zaczynać od zera. Należy skonsultować to z kadrą trenerską, która pomoże dobrać najlepszy wariant dalszego rozwoju.

 

Jestem osobą zupełnie początkującą i chcę trenować Kickboxing, Muay Thai lub Boks. Od czego zacząć?

Osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w sportach uderzanych takich jak Kickboxing, Muay Thai czy Boks powinny rozpocząć naukę od grupy „Basic”. Pierwszy etap szkolenia w powyższych dyscyplinach jest bardzo zbliżony. Polega głównie na ustawieniu pozycji walki, nauce poruszania i wdrażaniu mechaniki technik bokserskich. Opanowanie program tych zajęć trwa około 3 miesięcy. Następnie ćwiczący zaczynają uczęszczać na grupę „przejściową” (nie widnieje na harmonogramie). Stanowi ona kontynuację programu grupy „Basic”, a treningi odbywają się z wykorzystaniem pełnego sprzętu. Opanowanie programu grupy „przejściowej” powinno trwać od 3 do 6 miesięcy. Po tym okresie można rozpocząć treningi w docelowych sekcjach treningowych: Muay Thai, K-1, Kickboxingu lub Boksu.

 

Trenowałem już sporty walki w innym klubie. Na którą sekcję mogę uczęszczać?

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż staż treningowy oraz poprzednie miejsce treningów nie zawsze odzwierciedlają poziom sportowy danego trenującego. Zazwyczaj zadajemy pytania dotyczące powyższych faktów. Jednakże zanim zaproponujemy najlepszy wariant dostosowany do poziomu ćwiczącego musimy ocenić jego umiejętności. W tym celu umawiamy się na konkretny trening grupowy. Po zapoznaniu się z aktualnym poziomem oraz możliwościami czasowymi kandydata zapraszamy go na optymalną grupę gwarantującą dalszy rozwój .

 

Kto może uczestniczyć w treningach grupy średniej i zawodniczej?

Treningi grupy średniej i zawodniczej są przeznaczone dla ćwiczących reprezentujących odpowiedni poziom zaawansowania. Warunkiem uczestnictwa w tych grupach jest zakwalifikowanie przez kadrę trenerską. Dodatkowo osoby aspirujące do udziału w rywalizacji sportowej powinni posiadać aktualne badania lekarskie i uregulowaną sytuację przynależności do innych klubów.

 

Jak zapisać dziecko na treningi w klubie Puncher Wrocław?

Treningi sekcji Kickboxingu i Mieszanych Sztuk Walki dla dzieci w wieku 8-14 lat odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godzinie 16.00. Przed zapisaniem się proponujemy wykupienie próbnego treningu. Bardzo często wiek kalendarzowy nie odpowiada wiekowi biologicznemu dziecka. Dla jego dobra i komfortu należy sprawdzić, czy jest zainteresowane podjęciem treningu oraz czy odnajduje się w grupie. Zalecamy aby młodsze dzieci przychodziły na pierwszy trening z rodzicem, który na miejscu może załatwić wszystkie formalności. Dzieci mogą również przyjść same i uregulować składkę za próbny trening. Jednakże rodzic lub prawny opiekun powinien napisać odręczne pozwolenie o treści:

Ja (imię i nazwisko) …………………………….  zezwalam mojemu dziecku (imię i nazwisko) …………………………….    na próbny trening w klubie „Puncher Wrocław”.

(data i czytelny podpis) …………………………….

Jeżeli dziecko po próbnym treningu będzie zainteresowane dołączeniem do naszej sekcji, otrzyma standardową deklarację członkowską do wypełnienia i podpisania przez rodzica lub prawnego opiekuna.

 

Co powinny wiedzieć osoby niepełnoletnie?

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach tylko za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Na pierwszy próbny trening oprócz jednorazowej składki członkowskiej powinny przynieść odręczne pozwolenie napisane i podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna o treści:

Ja (imię i nazwisko) …………………………….  zezwalam mojemu dziecku (imię i nazwisko) …………………………….    na próbny trening w klubie „Puncher Wrocław”.

(data i czytelny podpis) ……………………………….

Jeżeli osoba niepełnoletnia po próbnym treningu będzie zainteresowana dołączeniem do naszej sekcji, dostanie standardową deklarację członkowską do wypełnienia i podpisania przez rodzica lub prawnego opiekuna.

 

Co zabrać na pierwszy trening?

Na początek wystarczy tylko podstawowy strój sportowy jak: koszulka, spodenki lub dres, ręcznik oraz bezwzględne ściągnięcie wszelkiego rodzaju biżuterii: kolczyków, łańcuszków, bransoletek. Treningi odbywają się na macie, bez obuwia. Osobom rozpoczynającym treningi przez pewien czas nie będzie potrzebny żaden sprzęt ochronny.

 

Kiedy zakupić sprzęt ochronny?

Początkowy okres treningu poświęcony jest głównie nauce podstawowych ruchów i adaptacji organizmu do dalszego wysiłku. W związku z tym nie jest potrzebny żaden sprzęt ochronny! Gdy poziom ćwiczących pozwala na dalsze szkolenie instruktorzy zalecają zaopatrzenie się w sprzęt treningowy: rękawice do treningu z partnerem, rękawice do pracy na przyrządach, ochraniacze stopa -piszczel, ochraniacz krocza, zębów i kask. Prosimy nie kupować sprzętu bez uprzedniej konsultacji z kadrą trenerska. W Internecie lub marketach znajduje się wiele rękawic i ochraniaczy, nie nadających się do bezpiecznego treningu. Część z nich to zabawki lub modele do walk zawodowych charakteryzujące się płaskim, twardym wypełnieniem. Osoby z takim sprzętem nie będą dopuszczane do ćwiczeń z partnerem!

Zapraszamy do zapisów na kickboxing i boks we Wroclawiu

 

Ile razy w tygodniu trzeba chodzić na treningi?

Nie narzucamy ćwiczącym jakiegokolwiek reżimu treningowego. Można trenować nawet dwa razy dziennie przychodząc na różne grupy, jak również można trenować raz w tygodniu. Odpowiedzialność za efekty i postępy w nauczaniu spoczywa głównie na trenującym i jest ściśle związana z nakładem pracy włożonym w treningi. Naszym zdaniem, trzy treningi w tygodniu to minimalna ilość potrzebna, aby w miarę szybko i przyzwoicie opanować materiał na poziomie rekreacyjnym.

 

Czy treningi są bezpieczne, czy nic mi się nie stanie?

Ćwiczący w Klubie” Puncher Wrocław” nie muszą się obawiać, ze wrócą do  domu „z podbitymi oczami”. Po pierwsze podchodzimy ze szczególną dbałością o sprawy bezpieczeństwa. Po drugie na początku nauka odbywa się zupełnie bezkontaktowo. W miarę opanowywania podstawowych technik wdrażamy je do treningu z partnerem. Na tym poziomie wyeliminowany jest element dowolności, wszystkie techniki narzucane są przez prowadzących i wykonywane bardzo lekko. Osoby posiadające nieprawidłowy lub zużyty sprzęt ochronny nie są dopuszczane do jakiegokolwiek kontaktu. Różnego rodzaju walki zadaniowe oraz sparingi szkoleniowe zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla uczestników grup bardziej zaawansowanych.

 

Czy można się zmęczyć na takim treningu?

Trening sportów walki na poziomie zawodniczym należy z pewnością do najcięższych i najbardziej energochłonnych form ruchu. To wpływa na szybką redukcję tkanki tłuszczowej, „wyrzeźbienie sylwetki” oraz w dalszym etapie na przyrosty muskulatury. Istotą i kluczem do sukcesu jest w dużej mierze perfekcyjne opanowanie techniki, czego nie można dokonać podczas skrajnego wysiłku. Osoba początkująca musi liczyć się z tym, iż treningi początkowe są raczej lekkie i ukierunkowane głównie na naukę. W miarę postępów poziom trudności wzrasta.