O zapisach

O Zapisach do sekcji rekreacyjnych i zawodniczych we Wrocławiu

„O zapisach” to dział zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące treningów, cen, procedury zapisów, możliwości i ograniczeń.

Zanim sięgniesz po telefon zapoznaj się z pytaniami i odpowiedziami zawartymi w dziale „O zapisach”. Dowiesz się w nim o procedurach zapisów oraz warunkach uczestnictwa w treningach naszych sekcji: MMA, Muay Thai, Kickboxingu, K-1, Boksu, BJJ, Grapplingu i Zapasów dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Aby spróbować swoich sił należy przyjść około 15 min przed danymi zajęciami do siedziby klubu na ul. Reja 13f. Nabory odbywają się przez cały rok! Dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć treningi i nie posiadają żadnego doświadczenia w sportach walki prowadzimy grupy „Basic”. W każdym okresie można dołączyć do trenujących bez obawy, że nie zdołamy nadrobić przerobionego materiału.

Czy istnieje możliwość skorzystania z próbnego treningu?

Niezdecydowani mogą skorzystać z próbnego treningu. W tym przypadku pobieramy jednorazową kaucję w wysokości 30 zł. W przypadku pozytywnej decyzji o wstąpieniu w nasze szeregi, kaucji wpływa na poczet miesięcznej składki członkowskiej. Opłatę naliczamy od następnego treningu. Takie rozwiązanie sprawia, iż pierwszy trening jest darmowy. W przypadku rezygnacji kaucja jest traktowana jako jednorazowa opłata. Szczegółowa rozpiska cen znajduje się w dziale „Cennik”

Jestem osobą zupełnie początkującą i chcę trenować Kickboxing, Muay Thai lub Boks. Od czego zacząć?

Osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w sportach uderzanych takich jak Kickboxing, Muay Thai czy Boks powinny rozpocząć naukę od grupy „Basic”. Pierwszy etap szkolenia w powyższych dyscyplinach jest bardzo zbliżony. Polega głównie na ustawieniu pozycji walki, nauce poruszania i wdrożeniu mechaniki technik bokserskich. Opanowanie programu tych zajęć zajmuje osobom zaangażowanym zazwyczaj około 3 miesięcy. Następnie ćwiczący przechodzą weryfikację nabytych umiejętności i zaczynają uczęszczać na grupę „początkującą”. Stanowi ona kontynuację programu grupy „Basic”, a treningi odbywają się z wykorzystaniem pełnego sprzętu. Opanowanie programu grupy „początkującej” powinno trwać od 6 do 12 miesięcy. Po tym okresie można rozpocząć treningi w docelowych sekcjach treningowych: Muay Thai, K-1, Kickboxingu lub Boksu.

Jestem osobą zupełnie początkującą i chcę trenować BJJ, Grappling. Od czego zacząć?

Osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w chwytanych sportach walki powinny rozpocząć naukę od grupy „BJJ, Grappling MMA – basic”. Nauka BJJ, nawet w wersji okrojonej i dostosowanej do rywalizacji w MMA, jest procesem długotrwałym. Dzieje się tak głównie ze względu na ilość technik ofensywnych i defensywnych. Co więcej, każda z nich posiada wiele wersji, a sposób jej wykonania zależy od reakcji przeciwnika. Program grupy „BJJ, Grappling MMA – basic” zawiera naukę pozycji, poruszanie się pomiędzy nimi oraz podstawowe techniki kończące. W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, iż grappling również dzieli się na „stójkę” i „parter”. Bez wątpienia rolę parteru możemy przypisać tutaj Brazylijskiemu Jiu Jitsu. Natomiast stójka to głównie „Zapasy”. Osoba początkująca równocześnie z nauką BJJ może także uczęszczać na grupę „Zapasów„.

Osoby posiadające jakiekolwiek doświadczenie w sportach chwytanych nie muszą zaczynać od grupy „Basic”. Należy skonsultować to z kadrą trenerską, która pomoże dobrać najlepszy wariant dalszego rozwoju.

Jestem osobą zupełnie początkującą i chcę trenować MMA. Od czego zacząć?

Nauka MMAMieszanych Sztuk Walki to skomplikowany, bardzo złożony i długotrwały proces. Osoba początkująca musi w pierwszej kolejności opanować poszczególne techniki stójkowe oraz grapplingowe takie jak: uderzenia, kopnięcia, sprowadzenia, rzuty oraz obrony przed nimi. Najkorzystniejszym, a zarazem najszybszym wariantem nauczania powyższych elementów jest szkolenie i doskonalenie ich podczas oddzielnych treningów stójkowych i grapplingowych. Dopiero po opanowaniu ich przynajmniej w stopniu średnim powinno się przystępować do ich łączenia.

Osoby nie posiadające żadnego doświadczenia w uderzanych sportach walki powinny rozpocząć naukę od grupy „Basic”. Cały proces szkolenia nowicjuszy został opisany w artykule powyżej. Po przejściu do grupy „początkującej” osoby chcące uprawiać MMA mogą równocześnie rozpocząć treningi w grupach grapplingowych. Naukę Grapplingu, również rozpoczynamy od grupy BJJ „Basic”. Dodatkowo możemy uczęszczać na Zapasy. Po pewnym czasie w trakcie tych treningów BJJ dokładamy uderzenia w parterze. Natomiast Zapasy łączymy z elementami walki stójkowej. W miarę wzrostu postępu możemy liczyć na dołączenie do grup bardziej zaawansowanych.

Osoby posiadające jakiekolwiek doświadczenie w sportach walki nie muszą zaczynać od zera. Należy skonsultować to z kadrą trenerską, która pomoże dobrać najlepszy wariant dalszego rozwoju.

Trenowałem już sporty walki w innym klubie. Na którą sekcję mogę uczęszczać?

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, iż staż treningowy oraz poprzednie miejsce treningów nie zawsze odzwierciedla poziom sportowy danego trenującego. Zazwyczaj zadajemy pytania dotyczące powyższych faktów. Jednakże zanim zaproponujemy najlepszy wariant dostosowany do poziomu ćwiczącego musimy ocenić jego umiejętności. W tym celu umawiamy się na konkretny trening grupowy. Po zapoznaniu się z aktualnym poziomem oraz możliwościami kandydata zapraszamy go na optymalną grupę gwarantującą dalszy rozwój .

Kto może uczestniczyć w treningach grupy średniej i zawodniczej?

Treningi grupy średniej i zawodniczej są przeznaczone dla ćwiczących reprezentujących odpowiedni poziom zaawansowania. Warunkiem uczestnictwa w tych grupach jest zakwalifikowanie przez kadrę trenerską. Dodatkowo osoby aspirujące do udziału w rywalizacji sportowej powinni posiadać aktualne badania lekarskie i uregulowaną sytuację przynależności do innych klubów. Z poziomu tych grup, w zależności od wybranej specjalizacji, możemy startować w zawodach zarówno stójkowych: Muay Thai, K-1, Kickboxingu lub Boksu, grapplngowych: BJJ, Grappling, Submission Fighting jak również w Mieszanych Sztukach Walki – MMA.

Ile kosztują treningi w Klubie Puncher Wrocław?

Istnieje kilka podstawowych wariantów opłacania składek członkowskich w klubie „Puncher Wrocław”. Szczegółowa rozpiska znajduje się w dziale „Cennik”

  • „Classic” – 160 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w ramach jednej wybranej sekcji. Wariant ten nie umożliwia zostawania na dwa treningi z rzędu w ciągu jednego dnia. Nie umożliwia również korzystania z treningów w różnych blokach godzinowych oraz z różnych sekcji w ramach jednego bloku godzinowego. Korzystanie z grup stójkowych i grapplingowych wymaga posiadania karnetu „Open”. Nie umożliwia również opcji zawieszania karnetów.
  • „Open” – 190 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w dowolnej ilości treningów dziennie. Wariant ten uprawnia do dowolnego łączenia treningów grapplingowych i stójkowych jak również do korzystania z treningów w różnych blokach godzinowych. Umożliwia zawieszenie karnetu na minimalny okres 7 dni.
  • „Dzieci” – 120 zł. Miesięczna składka członkowska uprawnia do uczestnictwa w sekcji dziecięcej dwa razy w tygodniu. Jeden trening jest wprowadzeniem do sportów uderzanych, a drugi grapplingowych (chwytanych).
  • Jednorazowa składka członkowska 30 zł. Uprawnia do uczestnictwa w jednym treningu.
  • Jednorazowa opłata za wyrobienie karty członkowskiej wynosi 10 zł.
  • Honorujemy programy Benefit Multisport Plus, Benefit Multisport Kids, Benefit Multisport Student, Fit Profit, Medicover.  Ponadto użytkownicy tych systemów nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat i nie muszą zapisywać się wcześniej na zajęcia.

Czy można regulować składki członkowskie kartą płatnicza?

Płatności z tytułu składek członkowskich można regulować tylko gotówką w siedzibie klubu!Nie posiadamy terminala płatniczego. Dodatkowo w klubie używamy stacjonarnej aplikacji rejestrującej ważność kart członkowskich. Po dokonaniu wpłaty karta jest na miejscu aktywowana.

W jaki sposób można korzystać z programów Benefit Multisport Plus, Benefit Multisport Kids, Benefit Multisport Student, Fit Profit, Medicover?

Uczestnik posiadający wyżej wymienione programy:

 • Nie musi rezerwować wizyt ani umawiać się telefonicznie przed danym treningiem
 • Przychodzi przed treningiem z kartą danego programu i dowodem osobistym, który musi bezwzględnie okazać przy rejestracji na portierni
 • Nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów
 • Przy pierwszej wizycie musi wypełnić standardową deklarację członkowską klubu
 • Może uczęszczać na dowolną ilość treningów, o ile dany program nie narzuca ograniczeń

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Klub nie posiada własnego parkingu. Wjazd na podwórko, gdzie znajduje się klub Puncher Wrocław jest oznaczony znakami zakazu wjazdu. Dodatkowo zajmowanie miejsc przeznaczonych dla stałych mieszkańców sąsiednich kamienic budzi niepotrzebne konflikty. Zdarzały się również uszkodzenia samochodów. Prosimy nie wjeżdżać na teren podwórka samochodami! Uczestnicy naszych treningów mogą parkować na bezpłatnych miejscach parkingowych na ulicy: Reja, Grunwaldzkiej, Sienkiewicza itp…

Jak zapisać dziecko na treningi w klubie Puncher Wrocław?

Treningi sekcji Kickboxingu i Mieszanych Sztuk Walki dla dzieci w wieku 8-14 lat odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godzinie 17.00. Przed zapisaniem się proponujemy wykupienie próbnego treningu. Bardzo często wiek kalendarzowy nie odpowiada wiekowi biologicznemu dziecka. Dla jego dobra i komfortu należy sprawdzić, czy jest zainteresowane podjęciem treningu oraz czy odnajduje się w grupie. Zalecamy aby młodsze dzieci przychodziły na pierwszy trening z rodzicem, który na miejscu może załatwić wszystkie formalności. Dzieci mogą również przyjść same i uregulować składkę za próbny trening. Jednakże rodzic lub prawny opiekun powinien napisać odręczne pozwolenie o treści:

Ja (imię i nazwisko) ……………………………..zezwalam mojemu dziecku (imię i nazwisko) ………………………………. na próbny trening w klubie „Puncher Wrocław”.

(data i czytelny podpis) …………………………….

Jeżeli dziecko po próbnym treningu będzie zainteresowane dołączeniem do naszej sekcji, otrzyma standardową deklarację członkowską do wypełnienia i podpisania przez rodzica lub prawnego opiekuna.

Co powinny wiedzieć osoby niepełnoletnie?

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach tylko za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Na pierwszy próbny trening oprócz jednorazowej składki członkowskiej powinny przynieść odręczne napisane pozwolenie i podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna. Treść takiego pozwolenia znajduje się w powyższym akapicie.

Jeżeli osoba niepełnoletnia po próbnym treningu będzie zainteresowana dołączeniem do naszej sekcji, dostanie standardową deklarację członkowską do wypełnienia i podpisania przez rodzica lub prawnego opiekuna.

Co zabrać na pierwszy trening?

Na początek wystarczy tylko podstawowy strój sportowy jak: koszulka, spodenki lub dres, ręcznik oraz bezwzględne ściągnięcie wszelkiego rodzaju biżuterii: kolczyków, łańcuszków, bransoletek. Treningi odbywają się na macie, bez obuwia. Osobom rozpoczynającym treningi przez pewien czas nie będzie potrzebny żaden sprzęt ochronny.

Kiedy zakupić sprzęt ochronny?

Początkowy okres treningu poświęcony jest głównie nauce podstawowych ruchów i adaptacji organizmu do dalszego wysiłku. W związku z tym nie jest potrzebny żaden sprzęt ochronny! Gdy poziom ćwiczących pozwala na dalsze szkolenie instruktorzy zalecają zaopatrzenie się w sprzęt treningowy: rękawice do treningu z partnerem, rękawice do pracy na przyrządach, ochraniacze stopa -piszczel, ochraniacz krocza, zębów i kask. Prosimy nie kupować sprzętu bez uprzedniej konsultacji z kadrą trenerska. W Internecie lub marketach znajduje się wiele rękawic i ochraniaczy, nie nadających się do bezpiecznego treningu. Część z nich to zabawki lub modele do walk zawodowych charakteryzujące się płaskim, twardym wypełnieniem. Osoby z takim sprzętem nie będą dopuszczane do ćwiczeń z partnerem!

Zapraszamy do zapisów na kickboxing i boks we Wroclawiu

Ile razy w tygodniu trzeba chodzić na treningi?

Nie narzucamy ćwiczącym jakiegokolwiek reżimu treningowego. Można trenować nawet dwa razy dziennie przychodząc na różne grupy, jak również można trenować raz w tygodniu. Odpowiedzialność za efekty i postępy w nauczaniu spoczywa głównie na trenującym i jest ściśle związana z nakładem pracy włożonym w treningi. Naszym zdaniem, trzy treningi w tygodniu to minimalna ilość potrzebna, aby w miarę szybko i przyzwoicie opanować materiał na poziomie rekreacyjnym.

Czy treningi są bezpieczne, czy nic mi się nie stanie?

Ćwiczący w Klubie” Puncher Wrocław” nie muszą się obawiać, ze wrócą do  domu „z podbitymi oczami”. Po pierwsze podchodzimy ze szczególną dbałością o sprawy bezpieczeństwa. Po drugie na początku nauka odbywa się zupełnie bezkontaktowo. W miarę opanowywania podstawowych technik wdrażamy je do treningu z partnerem. Na tym poziomie wyeliminowany jest element dowolności, wszystkie techniki narzucane są przez prowadzących i wykonywane bardzo lekko. Osoby posiadające nieprawidłowy lub zużyty sprzęt ochronny nie są dopuszczane do jakiegokolwiek kontaktu. Różnego rodzaju walki zadaniowe oraz sparingi szkoleniowe zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla uczestników grup bardziej zaawansowanych.

Czy można się zmęczyć na takim treningu?

Trening sportów walki na poziomie zawodniczym należy z pewnością do najcięższych i najbardziej energochłonnych form ruchu. To wpływa na szybką redukcję tkanki tłuszczowej, „wyrzeźbienie sylwetki” oraz w dalszym etapie na przyrosty muskulatury. Istotą i kluczem do sukcesu jest w dużej mierze perfekcyjne opanowanie techniki, czego nie można dokonać podczas skrajnego wysiłku. Osoba początkująca musi liczyć się z tym, iż treningi początkowe są raczej lekkie i ukierunkowane głównie na naukę. W miarę postępów poziom trudności wzrasta.