Muay Thai

Treningi Muay Thai dla wszystkich

Muay Thai Wrocław – treningi w klubie Puncher

Muay Thai, Thaiboxing, Boks tajski – jest jedną z czołowych specjalności naszego klubu. Specjaliści uważają Muay Thai  za najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportów uderzanych.  Możemy nazwać ją jedną z głównych i zarazem integralnych składowych MMA. Zawodnicy klubu „Puncher Wrocław” w tym sporcie odnoszą znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Nasi podopieczni walczyli na różnych światowych ringach, w tym na najbardziej prestiżowych tajskich stadionach Lumpinee i Rajadamnern. Systematycznie bierzemy udział w Mistrzostwach Świata Muay Thai, gdzie wielokrotnie sięgaliśmy po miejsca na podium.  Możemy pochwalić się również tytułem mistrza Świata.

Muay Thai to sport walki tak stary jak historia Tajlandii”. Jest to niezwykle skuteczny system wykorzystujący szeroką gamę technik nożnych i ręcznych.  Szczególnie wyspecjalizował się w uderzeniach łokciami i kolanami. Trening Thaiboxingu szybko przygotowuje do realiów walki zarówno w ringu jak i w samoobronie. Ponadto jest stanowczo najskuteczniejszym i najbardziej wszechstronnym uderzanym sportem walki mającym ogromne zastosowanie w MMA.

Nauka Thaiboxingu dla początkujących we Wrocławiu

Nieustannie kształcimy się biorąc udział w rywalizacji sportowej, szkoleniach i treningach w różnych krajach. Wielokrotne podróże do Tajlandii pozwoliły poznać ten sport w tradycyjnej, niezmiennej od lat postaci. Natomiast współpraca z klubami z Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Białorusi daje nam możliwość obserwowania najnowszych trendów. Dzięki temu dostosowujemy metody treningowe do aktualnych regulaminów sportowych i wymogów transmisji telewizyjnych.

Zajęcia Muay Thai w klubie „Puncher Wrocław” odbywają się w grupach podzielonych na trzy poziomy zaawansowania. Grupa początkująca – na której poznajemy podstawy techniki, taktyki walki jak również przygotowujemy się motorycznie do podjęcia treningów na wyższym poziomie. Średnio-zaawansowana – gdzie głównym celem szkoleniowym jest doprowadzenie ćwiczących do poziomu zawodniczego. Grupa zawodnicza ukierunkowaną na zdobywanie jak najlepszych wyników sportowych. Także rywalizacja ringowa w Muay Thai podzielona jest na trzy formuły: amatorską, pro-am i profesjonalną, co daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodnikom z różnym stażem treningowym.

Dzięki ciągłej ewolucji Thaiboxingu, kibice coraz częściej mogą cieszyć się oglądając wspaniałe wymiany bokserskie, jakby żywcem ściągnięte z pojedynków o tytuły mistrzowskie boksu zawodowego. Rytualny taniec Wai Kru, oraz tradycyjna tajska muzyka rozbrzmiewająca podczas walki sprawiają, iż zawody są widowiskiem pięknym, ekscytującym i pełnym tajemniczości. ,,Jest to sport wielkich charakterów, który zawsze był jest i będzie sprawdzianem ducha walki”.

MMA dla początkujących we Wrocławiu

Treningi rekreacyjne i zawodnicze Muay Thai 

Sędziowie starają się wytypować silniejszego zawodnika jako zwycięzcę. Szukają dowodów skuteczności technik, siły psychicznej, kondycji fizycznej i umiejętności technicznych. Zmuszenie przeciwnika do okazania słabości lub jakichkolwiek oznak braku chęci kontynuowania walki stanowi najistotniejszy czynnik wpływający na zwycięstwo.

Wyłonienie zwycięzcy w boksie tajskim nie jest sprawą prostą, Sędziowie nie biorą pod uwagę wszystkich techniki dochodzących do celu.  Punktują tylko uderzenia i kopnięcia, które skutkują utratą równowagi i stabilności. Są na tyle silne aby powodować „przesunięcie” rywala lub którejkolwiek części jego ciała. Istotnym czynnikiem wpływającym na zwycięstwo jest spowodowanie utraty psychicznej kontroli walki. Punktowane są uderzenia lub kopnięcia, które za sprawą swojej siły zmuszają przeciwnika do okazania strachu, paniki, bólu i zmęczenia. Brak chęci kontynuowania walki tworzy z pewnością obraz zawodnika słabszego.

Bardzo ważną rzeczą, o której należy tutaj wspomnieć jest hierarchia zadawanych technik. Najwyżej uznawane są mocne kopnięcia lub uderzenia kolanami w tułów i głowę, znacznie niżej oceniane są niskie kopnięcia w nogi przeciwnika i uderzenia łokciami. Na samym końcu tej drabinki są uderzenia bokserskie, które w boksie tajskim są uznawane jako najmniej efektywne. Co wcale nie znaczy, że nie można przy ich użyciu wygrać walki. Istnieją też tzw. Techniki koronne, które mogą skutkować wygraniem nie tylko rundy ale i całej walki, są to: Znokautowanie przeciwnika, Przewracanie przeciwnika przy użyciu dozwolonych rzutów, uderzeń lub kopnięć na podłogę ringu oraz techniki lub kombinacje sprawiające, że przeciwnik obraca się plecami do atakującego.