Dla dzieci

Treningi sztuk walki dla dzieci i mlodzieży we Wroclawiu

 

Treningi dla dzieci w klubie „Puncher Wrocław” są świetną alternatywą na pożyteczne spędzanie czasu pozaszkolnego. Minimalny wiek, aby zapisać się do naszych sekcji to 13 lat.

 

Jest to okres w życiu młodego człowieka kiedy najprościej zapomnieć o konieczności systematycznego ruchu. Głównym wrogiem jest ogólnie dostępna komputeryzacja oraz nagminne zjawisko zastępowania realnego życia wirtualną egzystencją w sieci. Brak systematycznego treningu skutkuje nie tylko spadkiem wydolności fizycznej, ale obniżeniem przemiany materii prowadzącej do nadwagi i otyłości. Treningi dla dzieci w formie sportów lub sztuk walki są ciekawą alternatywą do klasycznych form ruchu.

Nauka sztuk walki, która jest wspaniałą formą rekreacji ruchowej, gimnastyki ogólnorozwojowej i zabawy. Zajęcia sportowe doskonale wypełniają czas młodemu człowiekowi. Dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych może być drogą do rywalizacji sportowej, a nawet do mistrzostwa sportowego. Zazwyczaj, każdy sportowiec nazywa ten okres największą przygodą swojego życia. Jest to najlepszy sposób na wpajanie młodym ludziom zasad etycznych, kształtujących pozytywne postawy; wolnych od przemocy, agresji i używek. Systematyczny trening powoduję nie tylko poprawę wydolności, nasilanie spalania kalorii i redukcję masy tłuszczowej, ale wpływa na wzrost pewności siebie i poprawę samopoczucia. Z pewnością miłość do sportu i potrzeba ruchu zaszczepiona dziecku zaowocuje w dorosłym życiu.