Dla dzieci

Dla dzieci - Róża z podopiecznymi

 

Zajęcia Kickboxingu i MMA dla dzieci w wieku 8-12 lat w ramach sekcji klubu Puncher Wrocław…

 

W związku z licznymi zapytaniami rodziców o sporty walki dla dzieci, jakiś czas temu postanowiliśmy uruchomić oddzielną sekcję  Kickboxingu i MMA dla najmłodszych. Przez okres pandemii działalność tej grupy była zawieszona. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego reaktywujemy Kickboxing i MMA dla najmłodszych. Z pewnością nie należy się obawiać. Trening w przedziale wiekowym 8-12 lat można określić jako wstęp do późniejszej przygody z tymi dyscyplinami. Głównym celem jest ogólnorozwojowe przygotowanie oraz przemycenie elementów technicznych w formie gier i zabaw ruchowych. Zajęcia tej grupy odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16.00 w siedzibie klubu Puncher Wrocław przy ulicy Mikołaja Reja 13 f.

Sporty walki są doskonałą dyscypliną do kształtowania ogólnej sprawności fizycznej. Ponieważ poprzez specjalistyczne ćwiczenia oddziałują na: wytrzymałość, siłę, szybkość i zdolności koordynacyjne niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka. Ponadto podczas zajęć adepci zostaną wyposażeni w niezbędne umiejętności techniczne oraz taktyczne, które mogą przez nich zostać wykorzystane zarówno w przyszłej rywalizacji sportowej, ale i jako elementy samoobrony. Treningi będą dostosowane do możliwości i etapu rozwojowego dzieci i młodzieży. Zobacz film!

Trening sportowy wśród młodych ludzi w obecnych czasach można potraktować jako profilaktykę, a w wyjątkowych przypadkach terapią przed powszechnym uzależnieniem od komputeryzacji. Po pierwsze zajęcia ze sportów walki są nieocenionym szkołą budowania pewności siebie i odwagi. Po drugie uczą dyscypliny, systematyczności i konsekwencji w działaniu. Kontakt z grupą powala na rozwijanie zachowań prospołecznych. Znalezienie nowych przyjaciół i co istotne – nie tylko tych wirtualnych poznawanych przez media społecznościowe. Na koniec warto dodać, iż nawyk aktywności ruchowej jest nieocenionym działaniem prozdrowotnym w dorosłym życiu.

 

Dla dzieci - trening z workiem

 

Aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia zapraszamy uczestników wraz z rodzicami do siedziby klubu przy ulicy Reja 13f  we wtorki i czwartki na godz. 16.00

 

Treningi dla dzieci poprowadzą wykwalifikowani szkoleniowcy posiadający dodatkowo doświadczenia zawodnicze w kickboxingu i MMA . Zajęcia „stójkowe” – Kickboxing, Muay Thai będzie prowadziła Róża Gumienna, dr Nauk o Kulturze Fizycznej, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Róża może pochwalić się tytułem mistrzyni świata w Kickboxingu, oraz wielokrotnie zdobywanymi medalami podczas mistrzostw Europy oraz Pucharów Świata.

Za elementy techniki „grapplingu” – walki chwytanej: Zapasów, Brazylijskiego Jiu-Jitsu i MMA odpowiedzialny będzie trener Mariusz Mazur, były zawodnik KSW. Jest on dyplomowanym fizjoterapeutą.

Klub Puncher Wrocław zapewnia również możliwość płynnego przejścia do starszych grup treningowych. Kontynuacja treningu w tych grupach umożliwi dalszy rozwój oraz zdobywanie wyższego poziomu zaawansowania. Trening w dalszym ciągu może przebiegać na pułapie rekreacyjnym. Może również być wstępem do udziału w rywalizacji krajowej, oraz zagranicznej w Kickboxingu, Muay Thai oraz najpopularniejszym obecnie MMA.

 

Dla dzieci - po treningu z Mariuszem

 

Dla dzieci starszych od 13 roku życia proponujemy nauka Kickboxingu i MMA na grupach przeznaczonych dla starszych…

 

Dla dzieci w wieku od 8-12 lat są przygotowaliśmy odrębny program dostosowany specjalnie dla tej grupy wiekowej. Dzieci w wieku 13-14 lat mogą również dołączyć do tej grupy lub mogą spróbować swoich sił na grupie starszej. Treningi dla dzieci w wieku od 8-12 lat odbywają się we wtorki i czwartki na godzinę 16.00. Również w te dni na godzinę 17.00 prowadzimy grupę „Basic” podczas której nauczamy początkujących metodami dla dorosłych.  Niektóre dzieci stanowczo wolą taką formę szkolenia. Dodatkowo dla tych, którzy opanowali materiał grupy „Basic” otwierają się możliwości kontynuowania treningu na grypie początkującej 'Muay Thai i Kickboxingu w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 17.00 oraz na grupach grapplingowych na 19.00.  Zobacz zdjęcia!

 

Dla dzieci - trening rozciągania

 

Treningi dla dzieci w klubie „Puncher Wrocław” są świetnym sposobem na pożyteczne spędzanie czasu pozaszkolnego.

 

Jest to okres w życiu młodego człowieka kiedy najprościej zapomnieć o konieczności systematycznego ruchu. Głównym wrogiem jest ogólnie dostępna komputeryzacja oraz nagminne zjawisko zastępowania realnego życia wirtualną egzystencją w sieci. Brak systematycznego treningu skutkuje nie tylko spadkiem wydolności fizycznej, ale obniżeniem przemiany materii prowadzącej do nadwagi i otyłości. Treningi dla dzieci w formie sportów lub sztuk walki są ciekawą alternatywą do klasycznych form ruchu.

Nauka sztuk walki, która jest wspaniałą formą rekreacji ruchowej, gimnastyki ogólnorozwojowej i zabawy. Zajęcia sportowe doskonale wypełniają czas młodemu człowiekowi. Dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych może być drogą do rywalizacji sportowej, a nawet do mistrzostwa sportowego. Zazwyczaj, każdy sportowiec nazywa ten okres największą przygodą swojego życia. Jest to najlepszy sposób na wpajanie młodym ludziom zasad etycznych, kształtujących pozytywne postawy; wolnych od przemocy, agresji i używek. Systematyczny trening powoduję nie tylko poprawę wydolności, nasilanie spalania kalorii i redukcję masy tłuszczowej, ale wpływa na wzrost pewności siebie i poprawę samopoczucia. Z pewnością miłość do sportu i potrzeba ruchu zaszczepiona dziecku zaowocuje w dorosłym życiu.