Dla dzieci

Dla dzieci - Róża z podopiecznymi

W ramach sekcji klubu Puncher Wrocław prowadzimy zajęcia Kickboxingu i MMA dla dzieci w przedziałach wiekowych 7-10 oraz 11-14 lat…

W związku z licznymi zapytaniami rodziców o treningi sportów walki dla dzieci, od pewnego czasu prowadzimy oddzielną sekcję Kickboxingu i MMA dla najmłodszych. Duże zainteresowanie taką aktywnością zmusiło nas do podzielenia sekcji dziecięcej na grupy wiekowe. Taki podział pozwala dostosować treningi do rozwoju i umiejętności dzieci. Zapewnia im odpowiedni rozwój i przyjemność z uprawiania sportu. W myśl zasady, iż dzieci najlepiej rozwijają się wśród rówieśników, treningi najmłodszych odbywają się w dwóch grupach 7-10 i 11-14 lat.

Treningi dzieci w wieku 7-10 lat ukierunkowujemy głównie na rozwijaniu podstawowych umiejętności motorycznych. Pomiędzy bieganie, skakanie, rzucanie itp. wplatamy naukę i kształtowanie podstawowych technik związanych z dyscypliną sportu. Trenerzy dbają przede wszystkim o organizowanie zajęć w formie zabawy mającej na celu rozwijanie pasji do sportu.

Podczas treningów dla dzieci w wieku 11-14 lat nadal zachowujemy elementy zabawy i motywacji do uprawiania sportu. Jednakże staramy się bardziej komplikować treningi, wprowadzając bardziej zaawansowane elementy techniki i taktyki sportów walki. Zwracamy uwagę na rozwijanie siły, wytrzymałości i koordynacji ruchowej.

Sporty walki są doskonałą dyscypliną do kształtowania ogólnej sprawności fizycznej. Ponieważ poprzez specjalistyczne ćwiczenia oddziałują na: wytrzymałość, siłę, szybkość i zdolności koordynacyjne niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka. Ponadto podczas zajęć adepci zostaną wyposażeni w niezbędne umiejętności techniczne oraz taktyczne, które mogą przez nich zostać wykorzystane zarówno w przyszłej rywalizacji sportowej, ale i jako elementy samoobrony. Treningi będą dostosowane do możliwości i etapu rozwojowego dzieci i młodzieży. Zobacz film!

Dla dzieci - trening z workiem

Za zajęcia dla dzieci odpowiadają wykwalifikowani szkoleniowcy posiadający dodatkowo doświadczenia zawodnicze w Kickboxingu i MMA.

Zajęcia dla najmłodszych 7-10 lat – prowadzi Róża Gumienna, dr Nauk o Kulturze Fizycznej, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Róża może pochwalić się tytułem mistrzyni świata w Kickboxingu, oraz wielokrotnie zdobywanymi medalami podczas mistrzostw Europy oraz Pucharów Świata.

Za treningi dla starszych 11-14 odpowiada trener Mariusz Mazur, były zawodnik KSW. Posiada on brązowy pas w brazylijskim Jiu Jitsu oraz jest on dyplomowanym fizjoterapeutą.

Klub Puncher Wrocław zapewnia również możliwość płynnego przejścia do starszych grup treningowych. Kontynuacja treningu w tych grupach umożliwi dalszy rozwój oraz zdobywanie wyższego poziomu zaawansowania. Trening w dalszym ciągu może przebiegać na pułapie rekreacyjnym. Może również być wstępem do udziału w rywalizacji krajowej, oraz zagranicznej w Kickboxingu, Muay Thai oraz najpopularniejszym obecnie MMA.

Dla dzieci - po treningu z Mariuszem

Dla dzieci starszych od 13 roku życia proponujemy nauka Kickboxingu i MMA na grupach przeznaczonych dla starszych…

Trening sportowy wśród młodych ludzi w obecnych czasach można potraktować jako profilaktykę, a w wyjątkowych przypadkach terapią przed powszechnym uzależnieniem od komputeryzacji. Po pierwsze zajęcia ze sportów walki są nieocenionym szkołą budowania pewności siebie i odwagi. Po drugie uczą dyscypliny, systematyczności i konsekwencji w działaniu. Kontakt z grupą powala na rozwijanie zachowań prospołecznych. Znalezienie nowych przyjaciół i co istotne – nie tylko tych wirtualnych poznawanych przez media społecznościowe. Na koniec warto dodać, iż nawyk aktywności ruchowej jest nieocenionym działaniem prozdrowotnym w dorosłym życiu.

Treningi dla dzieci w wieku od 7-10 i 11-14 lat odbywają się we wtorki i czwartki na godzinę 17.00. Jednakże dzieci w wieku 13-14 lat mogą również spróbować swoich sił na grupie „Basic” dla dorosłych we wtorki i czwartki na godzinę 20.00 Podczas tych zajęć nauczamy początkujących metodami dla dorosłych. Niektóre dzieci stanowczo wolą taką formę szkolenia. Dodatkowo dla tych, którzy opanowali materiał grupy „Basic” otwierają się możliwości kontynuowania treningu na grypie początkującej Muay Thai i Kickboxingu w poniedziałek, środę i piątek na godzinę 17.00 oraz na grupach grapplingowych.  Zobacz zdjęcia!

Dla dzieci - trening rozciągania

Treningi dla dzieci w klubie „Puncher Wrocław” są świetnym sposobem na pożyteczne spędzanie czasu pozaszkolnego.

7-14 lat to okres w życiu młodego człowieka kiedy najprościej zapomnieć o konieczności systematycznego ruchu. Głównym wrogiem jest ogólnie dostępna komputeryzacja oraz nagminne zjawisko zastępowania realnego życia wirtualną egzystencją w sieci. Brak systematycznego treningu skutkuje nie tylko spadkiem wydolności fizycznej, ale obniżeniem przemiany materii prowadzącej do nadwagi i otyłości. Treningi dla dzieci w formie sportów lub sztuk walki są ciekawą alternatywą do klasycznych form ruchu.

Nauka sztuk walki, która jest wspaniałą formą rekreacji ruchowej, gimnastyki ogólnorozwojowej i zabawy. Zajęcia sportowe doskonale wypełniają czas młodemu człowiekowi. Dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych może być drogą do rywalizacji sportowej, a nawet do mistrzostwa sportowego. Zazwyczaj, każdy sportowiec nazywa ten okres największą przygodą swojego życia. Jest to najlepszy sposób na wpajanie młodym ludziom zasad etycznych, kształtujących pozytywne postawy; wolnych od przemocy, agresji i używek. Systematyczny trening powoduję nie tylko poprawę wydolności, nasilanie spalania kalorii i redukcję masy tłuszczowej, ale wpływa na wzrost pewności siebie i poprawę samopoczucia. Z pewnością miłość do sportu i potrzeba ruchu zaszczepiona dziecku zaowocuje w dorosłym życiu.