Mistrzostwa Polski Muay Thai Kraków 29-30.04.2006

Mistrzostwa Polski Muay Thai Kraków 2006 Wai Kru

Janusz Janowski oraz Artur Król brązowymi medalistami Międzynarodowych Mistrzostw Polski Muay Thai organizowanych przez Polskie Zrzeszenie Muay Thai…

Janusz Janowski stoczył 2 walki. W ćwierćfinale spotkał się z wychowankiem M. Skupińskiego, który dzielnie stawiał czoła Januszowi. Jednak doświadczenie i siła były po stronie naszego zawodnika, który walkę tę wygrał. W półfinale przeciwnikiem Jasia był Rafał Król z „Perfekcji” Tarnów. Obydwoje zawalczyli wyjątkowo słabo. Jednak werdykt na korzyść Rafała wzbudził wiele kontrowersji wśród widzów znających się na sportach walki. Zdanie to podzielił również, po obejrzeniu zapisu video, Międzynarodowy Sędzia z Białorusi Anatoli Kemen.

Nasuwa się pytanie: czym wygrał zawodnik Perfekcji? Chyba nie bokserskimi atakami w stylu Semi- contact, może niecelnymi kopnięciami, które mogły zrobić wrażenie, albo próbami zadania uderzeń łokciem po obrocie, również niecelnymi? Walka w klinczu była stanowczo na korzyść Janka. Tutaj warto zacytować słowa Prezesa Rafała Szlachty wypowiedziane na Turnieju I walk w Krakowie 23.01.2005 „Przypominam, że u nas boks nie wygrywa”- więc co?, oże „piękny” styl Muay Thai, który prezentował Rafał w tej walce.
Mistrzostwa Polski Muay Thai Kraków: Janusz Janowski – brązowy medal na Mistrzostwach Polski Muay Thai!

Mistrzostwa Polski Muay Thai Kraków Walka Janusza Janowskiego z zawodnikiem Rosomak Warszawa

Artur Król w swojej pierwszej walce zmierzył się z Michałem Chmielewskim z ,,Sambo” Warszawa. Słaba forma Artura, której bezpośrednią przyczyną była choroba w trakcie cyklu przygotowawczego, zaowocowała przegraną walką. Ostatecznie Artur skończyl rywalizację na trzeciej pozycji.
Mistrzostwa Polski Muay Thai Kraków: Artur Król – brązowy medal na Mistrzostwach Polski Muay Thai!