Zapisy dla dzieci. Kickboxing i MMA 01.10.2019

..Plakat zapisy 2019. Puncher kids

 

Zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat na zajęcia Kickboxingu i MMA w ramach nowej sekcji klubu Puncher Wrocław…

 

W związku z licznymi zapytaniami rodziców o sporty walki dla dzieci, postanowiliśmy uruchomić sekcję  Kickboxingu i MMA dla najmłodszych. Z pewnością nie należy się obawiać. Trening w przedziale wiekowym 8-12 lat można określić jako wstęp do późniejszej przygody z tymi dyscyplinami. Głównym celem jest ogólnorozwojowe przygotowanie oraz przemycenie elementów technicznych w formie gier i zabaw ruchowych. Przewidujemy, iż na początku zajęcia tej grupy będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 16.00 w siedzibie klubu Puncher Wrocław przy ulicy Mikołaja Reja 13 f.

Sporty walki są doskonałą dyscypliną do kształtowania ogólnej sprawności fizycznej. Ponieważ poprzez specjalistyczne ćwiczenia oddziałują na: wytrzymałość, siłę, szybkość i zdolności koordynacyjne niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka. Ponadto podczas zajęć adepci zostaną wyposażeni w niezbędne umiejętności techniczne oraz taktyczne, które mogą przez nich zostać wykorzystane zarówno w przyszłej rywalizacji sportowej, ale i jako elementy samoobrony. Treningi będą dostosowane do możliwości i etapu rozwojowego dzieci i młodzieży.

Trening sportowy wśród młodych ludzi w obecnych czasach można potraktować jako profilaktykę, a w wyjątkowych przypadkach terapią przed powszechnym uzależnieniem od komputeryzacji. Po pierwsze zajęcia ze sportów walki są nieocenionym szkołą budowania pewności siebie i odwagi. Po drugie uczą dyscypliny, systematyczności i konsekwencji w działaniu. Kontakt z grupą powala na rozwijanie zachowań prospołecznych. Znalezienie nowych przyjaciół i co istotne – nie tylko tych wirtualnych poznawanych przez media społecznościowe. Na koniec warto dodać, iż nawyk aktywności ruchowej jest nieocenionym działaniem prozdrowotnym w dorosłym życiu.

 

Aby zobaczyć jak wyglądają zajęcia zapraszamy uczestników wraz z rodzicami do siedziby klubu przy ulicy Reja 13 f na godz. 16.00 w poniedziałki, środy i piątki 

 

Treningi z kickboxingu i MMA poprowadzą wykwalifikowani szkoleniowcy. Zajęcia „stójkowe” – Kickboxing, Muay Thai będzie prowadziła Róża Gumienna, dr Nauk o Kulturze Fizycznej, pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Róża może pochwalić się tytułem mistrzyni świata w Kickboxingu, oraz wielokrotnie zdobywanymi medalami podczas mistrzostw Europy oraz Pucharów Świata.

Za elementy techniki „grapplingu” – walki chwytanej: Zapasów, Brazylijskiego Jiu-Jitsu i MMA odpowiedzialny będzie trener Mariusz Mazur, były zawodnik KSW. Jest on dyplomowanym fizjoterapeutą.

Klub Puncher Wrocław zapewnia również możliwość płynnego przejścia do starszych grup treningowych. Kontynuacja treningu w tych grupach umożliwi dalszy rozwój oraz zdobywanie wyższego poziomu zaawansowania. Trening w dalszym ciągu może przebiegać na pułapie rekreacyjnym. Może również być wstępem do udziału w rywalizacji krajowej, oraz zagranicznej w Kickboxingu, Muay Thai oraz najpopularniejszym obecnie MMA.