XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu. Poznań 25-26.02 2023

XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu Bartek Polak na podium

XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu zakończone sukcesem naszego reprezentanta Bartka Polaka, który wygrał pięć walk z rzędu wygrywając swoją kategorię…

XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu w Poznaniu ściągnęły grapplerów rywalizujących w formule No Gi według zasad organizacji IBJJF. Turniej został rozegrany w Hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9. Za organizację odpowiadało Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki ALLIANCE. Tradycyjnie zadbano aby na zwycięzców czekały medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W barwach Punchera Wrocław wystąpiło trzech zawodników.

XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu okazały się dla Bartka Polaka nie lada wyzwaniem. W eliminacjach na jego drodze stanął Michał Trenkner z klubu Next Level BJJ Wrocław. Pierwszy pojedynek nie potrwał długo. Nasz zawodnik praktycznie na początku zainicjował udane sprowadzenie za dwie nogi. W dalszej kolejności zajął pozycję boczną. Następnie poprzez punktowane kolano na brzuch przeszedł do dosiadu. Po chwili wybrał głową rękę rywala. W konsekwencji założył trójkąt rękami zmuszając go do odklepania. Druga walka eliminacyjna z Wiktorem Krzyżanowskim reprezentującym podwójne barwy Gracie Barra oraz Ottopus Zielona Góra również nie należała do najdłuższych. Przeciwnik usiadł na macie, przez co Bartek bez trudu uzyskał półgardę. Stamtąd uchwycił głowę oponenta i przeszedł do dosiadu dusząc go gilotyna. W ćwierćfinale również przez duszenie gilotynowe zwyciężył z  Kamilem Kaczmarkiem z Przemol Boxing Team Gryfice. Zawodnik Punchera Wrocław zaciągnął rywala za głowę. Następnie wskoczył do gilotyny nie dając żadnych szans rywalowi.

XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu Walka o uchwyt Bartka Polaka

Olek Kubeczek i Hubert Grąz pomimo, że zaprezentowali bardzo dobre BJJ, nie zakwalifikowali się do strefy medalowej…

Z pewnością półfinał okazał się dla Bartka Polaka największym wyzwaniem. Naprzeciwko niego na macie stanął Michał Mil z Academia Gorilla Biała Podlaska. Przez dłuższy czas rywale naprzemiennie próbowali różnego rodzaju sprowadzeń. Wszystkie z tych działań okazały się bezskuteczne. Dopiero po dwóch minutach Bartek wskoczył do gardy i próbował atakować trójkątem nogami. Przeciwnik w kontrze usiłował przejść do pozycji bocznej. Po chwili sytuacja się powtórzyła wrocławianin znów spróbował trójkąta i dźwigni łokciowej. Werdykt pozostał w decyzji sędziów, którzy uznali wyższość przedstawiciela Punchera Wrocław nagradzając jego większą aktywność. W finale z zawodnikiem Checkmatu Poznań Jędrzejem Pochylskim Bartek zapunktował skutecznym obaleniem. Usiłował dojść do gilotyny z półgardy. Rywal jednak zdołał odwrócić pozycję. wrocławianin będąc z dołu w półgardzie usiłował wyciągnąć kimurę. Finalnie większa aktywność pozwoliła Bartkowi Polakowi zwyciężyć XIII Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu. Dwaj pozostali reprezentanci Punchera Wrocław: Olek Kubeczek i Hubert Grąz, pomimo dobrych walk nie zdołali wejść do strefy medalowej.