XII Puchar Polski Jiu Jitsu. Luboń 24.09.2022

XII Puchar Polski Jiu Jitsu Patryk Długosz w finale

XII Puchar Polski Jiu Jitsu No Gi w Luboniu zakończony dla reprezentantów klubu Puncher Wrocław dwoma medalami, srebrnym i brązowym…

XII Puchar Polski Jiu Jitsu, podobnie jak poprzednie edycje, został rozegrany w lubońskiej hali Losir-u przy ulicy Kołłątaja. Tradycyjnie imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki Alliance. W barwach naszego klubu wystąpiło czterech zawodników.

Patryk Długosz Senior zgłosił się do rywalizacji w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich była dywizja Adult do 79,5 kilograma w purpurowych pasach. W pierwszym pojedynku Długosz trafił na zawodnika z Arrachionu Olsztyn. Nasz zawodnik znając umiejętności zapaśnicze rywala postawił na pracę otwartą garda z dołu. Próbował przetoczyć rywala, ten jednak kontrolował pozycję górną pozostając w półgardzie. Następnie walka przeniosła się do stójki. Podczas ponownego sprowadzenia nasz zawodnik został przypadkowo trafiony w nos. Po chwili przerwy medycznej sytuacja z początku walki powtórzyła się. Jednakże tym razem rywal zdobył punkty za zdobycie pozycji bocznej.

Druga kategorią, w której wystąpił Patryk Długosz Senior była dywizja Mastersów do 79,5 kilograma w  purpurowych pasach. Pierwsze starcie z reprezentantem Klubu Spartan Chorzów Patryk zwyciężył wyraźną przewagą punktową. Wykazał się większą aktywnością. Skutecznie przechodził pozycję i wywierał presję. W finale na Patryka czekał zwycięzca walki eliminacyjnej, reprezentant klubu Renato Tavares Poland. Walka była bardzo wyrównana. Nasz zawodnik próbował przetoczyć przeciwnika z półgardy. Ostatecznie jednak stracił pozycję, za co rywal otrzymał punkty. Apetyt na złoty medal nie został zaspokojony. Ostatecznie przedstawiciel Punchera XII Puchar Polski Jiu Jitsu zakończył na drugim stopniu podium.

XII Puchar Polski Jiu Jitsu zdjęcie po turnieju

Drugie miejsce dla Patryka Długosza Seniora i trzecie dla Patryka Długosza Juniora…

Kolejnym reprezentantem klubu Puncher Wrocław był Patryk Długosz Junior. Dla tego młodego zawodnika był to debiut w zawodach grapplingowych. Wystąpił on w kategorii Adult 67,5 kilograma w białych pasach. Ostatecznie wywalczył on brązowy medal. W drodze na podium stoczył cztery walki. Pierwsza z reprezentantem CTG Gościnna Warszawa została zakończona ogromną przewagą punktową Patryka 17:0. W kolejnym starciu na jego drodze stanął reprezentant klubu Fightsports. Przeciwnik okazał się bardzo wymagający. Wstępnie rywal zaliczył punkt przewagi. Za chwilę wrocławianin odrobił stratę. Finalnie pod sam koniec dzięki przetoczeniu przewaga punktowa zmieniła się na korzyść Długosza. Również Trzecia walka z reprezentantem Next Level BJJ zakończyła się podobną przewagą punktowa 2:0. W półfinale na drodze Patryka stanął bardzo silny fizycznie przedstawiciel klubu Zenith BJJ. Tym razem nie udało się zwyciężyć. Ostatecznie dźwignia łokciowa pogrzebała plany na wejście do finału. Zawodnik z Punchera Wrocław musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Równocześnie do rywalizacji przystąpił kolejny przedstawiciel klubu Puncher Wrocław – Krystian Ostrowicz. Podobnie jak jego poprzednik, on także wystartował w kategorii Adult 67,5 kilograma w białych pasach. Pierwszą swoją walkę przeciwko zawodnikowi Aligatores Fight Club wygrał poprzez duszenie trójkątne nogami. W kolejnym starciu zmierzył się z zawodnikiem z klubu Horda MMA Wałbrzych. Niestety tym razem musiał uznać wyższość rywala, który odnotował zwycięstwo poprzez dźwignię na staw skokowy.

Jako ostatni z naszej ekipy na matę wszedł Jakub Dudycz walczący w kategorii Adult 73,5 kilogramów w białych pasach. W pierwszym pojedynku z zawodnikiem Ares Fight Club by Sparta MMA Warszawa odniósł zwycięstwo przez poddanie duszeniem trójkątnym nogami. Dla odmiany drugą walkę przeciwko reprezentantowi Renato Tavares Poland zakończył zdecydowaną przewagą punktową. Wkrótce potem wyszedł kolejny ras na matę. Naprzeciwko stanął zawodnik z  klubu Grappler Grudziądz. W konsekwencji Kuba zagapił się oddając duszenie Anakondą. A zatem ani Krystianowi Ostrowiczowi ani Jakubowi Dudyczowi XII Puchar Polski Jiu Jitsu nie przyniósł miejsc medalowych.