Winter Open 2020. Luboń 05.12.2020

Zdjęcie ekipy Punchera Wrocław po zawodach Winter Open 2020 w BJJ.

 

W jednym z największych turniejów BJJ w Polsce jakim był w tym roku Winter Open 2020 nasi chłopcy wywalczyli srebro i dwa brązowe medale…

 

5 Grudnia 2020 roku odbyły się zawody Winter Open 2020 Gi & No Gi Jiu Jitsu w Luboniu. Jest to jeden z większych turniejów w Polsce w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Pod naszym szyldem wystartowało trzech młodych zawodników. Wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności w kategorii No Gi młodzików w przedziale wiekowym 10-13 lat. Na macie zawodów Winter Open 2020 zadebiutowali Kuba i Adam. Towarzyszył im ubiegłoroczny srebrny medalista – Michał.

Pierwszy wystartował najmłodszy Michał. Przed nim stanęło naprawdę trudne zadanie. Pomijając iż był on najmłodszy w swojej kategorii to szedł za tym znaczny niedobór wagi. Przeciwnik szybko wszedł do klinczu i obalił Michała. Trzymał naszego adepta w pozycji bocznej przez i wielokrotnie, bezskutecznie próbował zdobyć punkty przechodząc do dosiadu. Pasywna i defensywna pozycja nie wystarczyła, żeby w oczach sędziów zyskać uznanie . Michał z pokorą uznał wygraną cięższego oraz bardziej doświadczonego rywala i zadowolił się trzecim miejscem.

 

Wynik naszych najmłodszych zawodników podczas Winter Open 2020 to dobry zwiastun możliwości naszej stosunkowo nowej sekcji dziecięcej…

 

Następnie na macie zjawił się 12-letni Kuba. Swoją walkę zaczął dość agresywnie. Udało mu się sprowadzić rywala do parteru obaleniem za dwie nogi. Niestety nie udało mu się zająć punktowanej pozycji i wylądował w zamkniętej gardzie rywala. Następnie przeszedł do pozycji bocznej i za to zainkasował kolejne punkty. Chwilę później rywal wstał i przenosząc rywalizację do stójki. Kuba podjął kolejnej próby obalenia. Niestety tym razem rywal okazał się przygotowany na taki scenariusz i po każdej przewrotce natychmiast wstawał.
W kolejnej walce naprzeciwko naszego reprezentanta stanął dużo bardziej doświadczony rywal. Kuba postawił zacięty opór, jednak nie wiele był w stanie zrobić. Oponent sprowadził go na matę i przechodził między pozycjami zdobywając dużą przewagę punktową. Pomimo wszystko dla Kuby był to udany debiut. Dużym sukcesem było dojście do finału i zdobycie srebrnego medalu.

 

Zawody Brazylijskiego JIu-Jitsu w Luboniu to zawsze świetna okazja do zadebiutowania dla młodych i niedoświadczonych grapplerów…

 

Ostatnim z naszej trójki był Adam, który wystartował w kategorii Open . Niestety już w pierwszej walce trafił na dużo cięższego rywala. Przeciwnik zainicjował obalenie lecz Adam skutecznie wybronił. Zainicjował próbę zajścia za plecy rywala. Jednak ten wstając szybko pogrzebał zamierzenia wrocławianina. Następnie obalenie w wykonaniu Adama zakończyło się udaną obroną po której przeciwnik znalazł się z góry. Pomimo iż Adasiowi udało się wciągnąć przeciwnika z pozycji bocznej do zamkniętej gardy, to musiał on zadowolić się brązowym medalem.