Wieczór Walk 6. Kraków 25.07.2020

Wieczór walk 6. Kopnięcie okrężne Weroniki Eszer

 

Wieczór Walk 6 to kolejna edycja gali promującej młode talenty MMA w Polsce…

 

Wieczór Walk 6 podobnie jak inne większe gale MMA na świecie napotkał na liczne trudności związane z pandemią koronawirusa. Wydarzenie odbyło się przy udziale niewielkiej ilości widzów. Jednakże kibice mogli emocjonować się walkami oglądając bezpłatną transmisję na żywo w Internecie. Wieczór Walk jest małą organizacją działającą na polskim rynku od trzech lat. Głównym jej celem jest promowanie początkujących zawodowców jak również najzdolniejszych zawodników amatorskiego MMA. Poprzez organizację gal umożliwia młodym i obiecującym sportowcom możliwość zdobywania bezcennego doświadczenia i umiejętności oraz szansę na dalszy rozwój. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie MMA Polska wraz z i Polskim Stowarzyszeniem Cutmanów. Gościem specjalnym był Martin Lewandowski – współwłaściciel organizacji KSW i za razem prezes stowarzyszenia MMA Polska.

Podczas 6 edycji do klatki weszli przedstawiciele najmłodszego pokolenia polskiego MMA. Organizatorzy mają nadzieję, iż wkrótce te nazwiska staną się przyszłością tej dyscypliny. Część z nich potykała się o amatorskie pasy mistrzowskie. Wśród nich odbyła się walka pomiędzy zawodniczką Punchera Wrocław Weroniką Eszer a reprezentantką Grappling Kraków Barbarą Grabowska. Zarówno Weronika jak i Barbara są uważane za jedne z czołowych fighterek w tej kategorii. Z całą stanowczością obydwie rywalki kierują swoje działania w kierunku startów w profesjonalnym MMA. Można zaryzykować stwierdzenie , iż są przyszłością kobiecego MMA w Polsce.

 

Wieczór walk 6. Pożegnanie przed walką Weroniki Eszer

 

Wieczór walk 6 postawił naszą zawodniczką Weroniką Eszer przed możliwością zdobycia tytułu amatorskiej mistrzyni MMA…

 

Reprezentantka Punchera Wrocław Weronika Eszer po raz pierwszy miała możliwość występu na gali sportów walki. Dodatkowo podczas wydarzenia sportowego Wieczór Walk 6 dano jej możliwość pojedynku o tytuł. Organizatorzy zazwyczaj nie praktykują takich rozwiązań. Aby móc zawalczyć o tytuł organizacji trzeba posiadać na swoim koncie przynajmniej jeden zwycięski pojedynek. Pomimo iż, Wieczór Walk 6 był debiutem dla Weroniki, to organizatorzy postanowili zrobić wyjątek. Przyczynił się do tego z pewnością rekord wrocławianki wywalczony podczas startów Amatorskiej Ligi MMA Almma. Weronika może pochwalić się amatorskim bilansem 11-1. Poza tym jest również aktualną Mistrzynią Polski Almma w kategorii do 57 kg. Z pewnością organizatorzy dając możliwość Weronice walki o pas wzięli to pod uwagę. Również nie bez znaczenia podczas doboru tego zestawiania jest chęć promowania kobiecych dywizji. Pomimo iż, reprezentantka Punchera Wrocław nie ma tak bogatego doświadczenia jak rywalka, to z pewnością zasłużyła na taką szansę.

Przeciwniczką Weroniki była Barbara Grabowska reprezentantka klubu Grappling Kraków. Basia otrzymała szansę walki o amatorski pas MMA po zwycięstwach nad Sandrą Kulpą i Klaudią Cichoń. Były to równie mocne zawodniczki z którymi przedstawicielka Krakowa uporała się podczas swoich poprzednich pojedynków. Grabowska jest bardzo doświadczoną sportsmenką. Z powodzeniem łączy występy, a także sukcesy w różnych sportach walki. Po pierwsze jest aktualną Mistrzynią Polski w BJJ w dywizji niebieskich pasów. Po drugie posiada brązowy medal wywalczony podczas Pucharu Polski w zapasach. Ponadto wielokrotnie zdobywała medale w kategorii seniorek podczas Mistrzostw Polski w boksie. Do tego wszystkiego nie należy zapominać o zwycięstwach w MMA, w tym o medalu z amatorskich Mistrzostw Polski Almma. Ta wszechstronność robi wrażenie i świadczy o ogromnym potencjale zawodniczki z Krakowa.

 

Wieczór walk 6. Weronika Eszer w żółwiu

 

Podczas gali Wieczór Walk 6 została wyłoniona pierwsza amatorska mistrzyni MMA w kategorii wagowej do 57 kg…

 

Od początku pierwszej rundy Weronika próbowała złapać dystans wyprowadzając naprzemiennie niskie i wysokie kopnięcia. Jednak praca nóg rywalki skutecznie neutralizowała próby kopnięć. Natychmiast po akcji wrocławianki Basia skracała dystans zadając serie ciosów bokserskich. Z pewnością te wymiany sędziowie zapisywali na jej korzyść. Po kolejnej z nich doszło do zwarcia, w którym Weronika usiłowała wykonać rzut przez biodro. Jednak próba nie powiodła się i nasza reprezentantka wylądowała na macie. Rywalka przeszła do pozycji bocznej, gdzie usiłowała wypracować sposobność do zadawania uderzeń. Ostatecznie Weronika wykręciła się lądując ponownie plecami na macie. Rywalka w tym samym czasie wstała do stójki szukając kopnięć. Na końcu starcia wrocławianka wstała do stójki, inkasując przy tym kilka uderzeń.

Podobnie rozpoczęło się drugie starcie. Wymiany bokserskie z pewnością przebiegały na korzyść rywalki. Wrocławianka kilka razy zainicjowała nieskuteczne próby obaleń. Niespełna dziesięć sekund przed końcem Weronika weszła w nogi. Technika jednak była na tyle czytelna, że rywalce bez trudu udało się ją wybronić. Ostatecznie sytuacja z pierwszej odsłony powtórzyła się. Zawodniczka Punchera Wrocław skończyła plecami na macie broniąc kopnięć stojącej nad nią rywalki.

Trzecia runda przebiegła bardzo podobnie. Ogólnie rzecz biorąc składała się głównie z wymian pięściarskich. Weronika jeszcze raz zapoznała się z matą za sprawa rzutu z uchwytu za głowę. Na szczęście natychmiast udało się jej wrócić do stójki. Pod koniec starcia wrocławianka postawiła wszystko na jedną kartę. Nacierała na rywalkę usiłując trafić jakimś mocnym uderzeniem. Niestety sztuka ta nie udała się i Basia Grabowska zwyciężyła pojedynek o amatorski pas MMA na punkty. Wieczór Walk 6 z pewnością był dla reprezentantki Punchera Wrocław cennym doświadczeniem i kolejnym krokiem w jej sportowej karierze.