Spotkanie Prezydenta Wrocławia z trenerami. 17.11.2023

Spotkanie Prezydenta Wrocławia z trenerami. Janusz Janowski i Jacek Sutryk.

W piątkowy wieczór w Sali Wielkiej wrocławskiego Starego Ratusza odbyło się kolejne spotkanie Prezydenta Wrocławiu z trenerami…

Spotkanie Prezydenta Wrocławia z trenerami miało na celu uroczyste uhonorowanie trenerów sportowych z naszego miasta oraz województwa mogących pochwalić się bardzo długim stażem pracy w zawodzie. Pan Prezydent Jacek Sutryk osobiście gratulował i wręczał dyplomy szkoleniowcom od lat kształcących nowe pokolenia młodych sportowców w naszym mieście. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele różnych dyscyplin i dziedzin sportowych. Pan Prezydent wyraził wdzięczność za długoletnią pracę, nie tylko szkoleniowcom najwyższego wyczynu, lecz również pracującym na szczeblach osiedlowych, senioralnych, juniorskich, seniorskich oraz paraolimpijskich. Jednym słowem wszystkim tym, którzy na co dzień od wielu lat poszukują, szkolą i szlifują nowe wrocławskie diamenty. Większość z tych trenerów stoi za wybitnymi sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Pan Prezydent dziękował za wytrwałość oraz chwile radości i uniesienia związane ze zwycięstwami i zdobywanymi medalami. Zachęcał do dalszej sumiennej i skutecznej pracy prowadzącej do uzyskiwania przez swoich podopiecznych kolejnych imponujących wyników i odznaczeń.

Spotkanie Prezydenta Wrocławia z trenerami. Zdjęcie pamiątkowe w Ratuszu

Wśród wyróżnionych znalazł się również trener Punchera Wrocław Janusz Janowski…

Spotkanie Prezydenta Wrocławia z trenerami odbyło się w Starym Ratuszu, w jednym z najbardziej uroczystych miejsc będącym świadkiem wielu wzniosłych wydarzeń. Ten wyjątkowy zabytek powstawał łącznie przez 250 lat. Historycy datują budowę jego najstarszych części na rok 1299. Pośród wielu niepowtarzalnych wnętrz tego gmachu z pewnością króluje licząca sobie prawie 650 metrów2 Sala Wielka, zwana dawniej Refektarzem. Uchodzi za jedną z największych późnogotycki Sal mieszczących się w europejskich ratuszach. Uważa się ją również za najbardziej reprezentacyjne wnętrze Dolnego Śląska. Wspaniałe sklepienia krzyżowo-żebrowe, płaskorzeźby portale i zworniki tworzą niepowtarzalny i uroczysty klimat. Obecnie Sala Wielka Starego Ratusza służy do organizowania najważniejszych wydarzeń z udziałem prezydenta Wrocławia, Rady Miejskiej i innych instytucji miejskich. Z pośród wyróżnionych, najstarsi trenerzy mogli pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnim stażem z zawodzie. W tym zacnym gronie znalazło się również miejsce dla trenera Janusza Janowskiego. Przyjął on gratulacje od Prezydenta Wrocławia za dwadzieścia jeden lat pracy w zawodzie trenera.