Mistrzostwa Świata Muay Thai Pro-Am. Bangkok 18-24.03.2012

Mistrzostwa Świata Muay Thai Pro Am Bangkok 2012. Wojtek Oleksyk

W Mistrzostwach Świata Muay Thai World Muay Thai Federation odbywających się na Stadionie Narodowym w Bangkoku, „Punchera Wrocław” reprezentował Wojtek Oleksyk startujący w formule Muay Thai Pro-Am…

Od 12.03.2012 w Bangkoku rozgrywane były mistrzostwa Świata amatorów. W polskich barwach wystąpił Wojciech Kosowski z „Palestry Warszawa”, który po czterech pojedynkach wywalczył tytuł Mistrza Świata oraz Leszek Kulig z „Radomskiego Klubu Taekwondo”, któremu przypadł brązowy medal. Od 18.03.2012 rozpoczęła się rywalizacja w formule Pro-Am, gdzie zawodnicy walczą bez kasków według profesjonalnych regulaminów.

Mistrzostwa Świata Muay Thai Pro Am Bangkok 2012. Finał Marcina Parchety

Nasz zawodnik Wojtek Oleksyk w pierwszej turze przeszedł bez walki z powodu kontuzji Brazylijczyka, aby w następnej ulec reprezentantowi Włoch i zakończyć zmagania bez medalu. Do strefy medalowej nie udało się przejść również Krzysztofowi Olszewskiemu z „PalestryWarszawa”, który przegrał z zawodnikiem z Tajlandii. Warszawiak Wojciech Kosowski po jednej zwycięskiej walce z Irakijczykiem uległ Ukraińcowi kończąc rywalizację na trzecim miejscu.

Jedynym Polakiem, któremu udało się dojść do finału był Marcin Parcheta z „Nak Muay Szczecin”. Szczecinianin pokonał po kolei reprezentanta RPA i Ukrainy aby w finale skrzyżować rękawice z zawodnikiem z Tajlandii. Pomimo ambitnej postawy dwie pierwsze rundy należały do Taja. W trzeciej Marcin uzyskał przewagę. Ostatecznie musiał jednak decyzją sędziów oddać pas mistrzowski gospodarzowi.