Mistrzostwa Polski Muay Thai Warszawa 9-10.12.2006

Mistrzostwa Polski Muay Thai Warszawa 2006. Walka półfinałowa Janusza Janowskiego

 

W hali Torwaru odbyły się Mistrzostwa Polski Muay Thai Warszawa. Drużyna „Punchera Wrocław” zdobyła cztery złote medale i jeden srebrny wygrywając klasyfikację drużynową…

 

W warszawskiej hali Torwaru przy ul. Łazienkowskiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Muay Thai, federacji W.M.F (World Muaythai Federation). organizowane przez Polski Związek Kick-boxingu. Zdobyliśmy cztery złote medale i jeden srebrny wygrywając klasyfikację drużynową. W finale kat. -67kg Janusz Pawlikowski (Puncher Wrocław) pokonał TomaszaMroza (Kickboxer Nowy Sącz). Finał kat. -81kg pomiędzy Pawłem Jędrzejczykiem (Puncher Wrocław) a Szymonem Jedrychem (Palestra Warszawa) należał do najbardziej zaciętych i widowiskowych w całym turnieju.

 

Mistrzostwa Polski Muay Thai Warszawa 2006. Izu Ugonoh

 

Po ciężkiej, wyrównanej walce sędziowie ostatecznie wskazali na warszawianina. Kat -85kg należała do Marcina Psiucha (Puncher), który pokonał w finale Dawida Hazego (Champion Gdańsk). Nasza zawodniczka Dorota Drużko z powodu braku rywalek w kat -51 kg stoczyła walkę towarzyską w kat – 54kg z Joanną Walkiewicz (Dragon Starachowice). Wygrała w drugiej rundzie przez RSC. Miłą niespodziankę sprawił sam trener Janusz Janowski, który walcząc w kat. -71 kg, po zwycięstwie z Szymonem Gałajem (Smok Toruń) tytułem Mistrza Polski zakończył karierę zawodniczą. Nie udało się zwyciężyć Piotrowi Bumowi, który przegrał na punkty z aktualnym Mistrzem Polski.