Mistrzostwa Polski MMA 2021. Sochaczew 18.09.2021

Mistrzostwa Polski MMA 2021-Po zawodach

 

Mistrzostwa Polski MMA 2021 zakończone przez naszego zawodnika Krystiana Ostrowicza na najwyższym stopniu podium…

 

Na tegoroczny termin, w którym miały odbyć się Mistrzostwa Polski MMA 2021, wybrano sobotę 18 września. Miejscem tradycyjnie stała się mieszcząca się przy ul. Staszica w Sochaczewie hala sportowej Szkoły Podstawowej nr 4. Organizatorami wydarzenia byli Amatorska Liga MMA, Polski Związek MMA i UKS Dragon Fight Club. Nie należy zapominać o pomocy ze strony Urzędu Miasta Sochaczew, Pana Burmistrza Piotra Osieckiego oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Na wysokości zadania stanęli również sponsorzy i partnerzy zawodów: Fame MMA, Storm Cloud Fight Gear, MMARocks. Firma Extreme Hobby TM ufundowała dla pierwszych 350 osób koszulki upamiętniające Mistrzostwa Polski MMA 2021.

Kibice nieobecni w Sochaczewie mogli oglądać przebieg całych zawodów podczas transmisji na żywo w Internecie. Mistrzostwa Polski MMA 2021 podzielono na poszczególne dywizje w ramach których rozegrano turnieje: kadetów, juniorów, seniorów, kobiet i mastersów – rywalizujących w pierwszym kroku, w ograniczonej i pełnej formule. Już chyba zdążyliśmy przywyknąć, iż sytuacja pandemiczna w kraju wprowadza na organizatorów wydarzeń sportowych różnego rodzaju obostrzenia. Również Mistrzostwa Polski MMA 2021 musiały zostać dostosowane do obowiązujących przepisów, w tym głównie do limitu uczestników i kibiców przebywających na Sali sportowej.

 

Mistrzostwa Polski MMA 2021 Krystian Ostrowicz w ataku

 

Krystian Ostrowicz kończy swoje pojedynki przed czasem fundując swoim przeciwnikom dwa poddania…

 

Nasz reprezentant wystąpił w turnieju pierwszego kroku w kategorii wagowej do 61 kilogramów. Pojedynek eliminacyjny za sprawą losowania Krystian przeszedł bez walki. W walce półfinałowej czekał na niego zawodnik z klubu Grappling Kraków, który również trafił tu za sprawą wolnego losu. Wrocławianin rozpoczął od celnych uderzeń. Pasmo trafień rozpoczął prawy prosty uderzony w tempo na wewnętrzne, niskie kopnięcie rywala. Przypieczętowała to seria złożona z prawego low-kicka ponowionego prawym prostym. Ostrowicz wyraźnie dominował w stójce. Trafił mocnym kopnięciem frontalnym ponawiając serią równie celnych ciosów prostych. Poczuł się jednak za pewnie wpadając galopem w przeciwnika. Ten błąd kosztował go obaleniem za jedną nogę. Na szczęście krakowianin wpadł do gardy. Tam już tylko chwila dzieliło go od porażki przez dźwignię łokciową. Pojedynek półfinałowy trwał niespełna minutę.

W finale na naszego zawodnika czekał zwycięzca drugiej połówki drabinki, reprezentant klubu MMA & Boxing Buldog Team. Pierwsze sekundy stanęły pod znakiem nietrafionych uderzeń z obu stron. Następnie Krystian wyprowadził okrężne kopnięcie w głowę. To jednak zostało skutecznie przechwycone. O mały włos reprezentant Punchera Wrocław nie zapoznał się z matą. Niestety za kilka sekund sytuacja powtórzyła się i po długiej próbie wyswobodzenia nogi Krystian wylądował w parterze. Rywal wpadł do gardy, którą dzięki konsekwentnym staraniom zamienił na półgardę. Jednak nie utrzymał ją długo. Podczas powrotu do poprzedniej pozycji Krystian zaaplikował rywalowi duszenie trójkątne. W ten sposób Mistrzostwa Polski MMA 2021 zakończył złotym medalem.