Mistrzostwa Polski MMA w Sochaczewie. 10.11.2019

Ekipa Punchera Wrocław po Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie

Mistrzostwa Polski MMA w Sochaczewie szczęśliwe dla naszej zawodniczki Weroniki Eszer, która w dobrym stylu wywalczyła złoty medal…

W mieście Sochaczew zostały rozegrane z dużym rozmachem pierwsze Mistrzostwa Polski MMA. Patronem imprezy był nowo powstały Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki. Organizacja narodziła się na fundamentach długo i prężnie działającej Amatorskiej Ligi MMA.

Pierwsze Mistrzostwa Polski MMA zgromadziły aż 420 uczestników, którzy podjęli rywalizację w dziewięciu kategoriach. Przedział wiekowy był bardzo zróżnicowany. Swoje umiejętności mieli szanse zaprezentować zarówno trzynastolatkowie w konkurencji kadetów jak i „mastersi” w kategorii wiekowej powyżej trzydziestego piątego roku życia. Sochaczewskie zawody wyselekcjonowały mistrzów Polski w grupach podzielonych ze względu na stopień zaawansowania treningowego począwszy od nowicjuszy, na doświadczonych zawodnikach skończywszy. Ci pierwsi, jeżeli w Amatorskiej Lidze MMA nie stoczyli więcej niż trzy pojedynki, mogli sprawdzić swoje umiejętności w turnieju pierwszego kroku. Drudzy zaś, jeżeli ich bilans zawodowy nie przekroczył pięciu zwycięskich pojedynków mogli zaprezentować swoje umiejętności w formule full contact MMA. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 rozstawiono cztery oktagony, w których równocześnie toczyły się walki.

Weronika Eszer w walce półfinałowej. Mistrzostwa Polski MMA 2019

 

Reprezentacja klubu Puncher Wrocław na Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie liczyła trzech zawodników. Weronika Eszer, Borys Dzikowski i Patryk Bogdan…

 

Weronika Eszer rywalizująca w kategorii seniorek do 56 kilogramów w drodze do zdobycia tytułu mistrzyni Polski MMA stoczyła trzy pojedynki. Pierwszy z nich od początku przebiegał pod dyktando naszej reprezentantki. Dysponująca dużo lepszymi warunkami fizycznymi Weronika nie dała rywalce żadnych szans w stójce. Finalnie po sprowadzeniu jej do parteru skończyła walkę eliminacyjną dźwignią na bark.

Drugi pojedynek trwał jeszcze krócej. Weronika zasypała rywalkę gradem ciosów, co spowodowało iż odwróciła się rezygnując z czynnej obrony. Sędzia był zmuszony do szybkiego przerwania walki półfinałowej.

Stanowczo najtrudniejszy dla naszej reprezentantki był finał. Rywalka była doświadczona i stawiła mocny opór. Tym razem stójka była bardzo wyrównana. W parterze było podobnie. Przeciwniczka była bardzo blisko zakończenia walki dźwignią łokciową. Jednak wrocławianka nie dała się zaskoczyć odwdzięczając się tym samym. Ku naszej wielkiej radości to kończenie okazało się skuteczne. Dla Weroniki Eszer Mistrzostwa Polski MMA w Sochaczewie przyniosły zasłużony złoty medal.

W kategorii wagowej do 93 kilogramów w barwach klubu Puncher Wrocław wystąpił Borys Dzikowski. W pierwszym pojedynku eliminacyjnym pokonał on rywala poprzez duszenie gilotynowe w stójce. Walka mogła się podobać. Borys nie dawał się sprowadzić. Dobrze pracował przy siatce kolanami oraz dominował w stójce.

Niestety w ćwierćfinale napotkał na bardzo silnego rywala. Dysponował on mocnymi uderzeniami i kopnięciami. Także do niego należała dominacja w parterze. Nasz zawodnik musiał uznać jego wyższość oddając możliwość wejścia do półfinału przez przewagę punktową.

Mistrzostwa Polski MMA w Sochaczewie również nie okazały się szczęśliwe dla naszego trzeciego  fightera z kategorii wagowej do 77 kilogramów Patryka Bogdana. Podobnie jak w przypadku Borysa rywal dominował siłowo zapisując na swoje więcej punktów za obalenia. Tym samym pozbawił reprezentanta Punchera Wrocław możliwości przejścia na wyższe szczeble drabinki.