Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low-Kick Świebodzice 18-20.09.2009

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low-kick Świebodzice 2009. Front-kick Mateusza Pluty

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low Kick przyniosły naszym zawodnikom dwa srebrne medale. Tytuły Vice-mistrzów Polski wywalczyli Marcin Psiuch i Mateusz Pluta…

Po raz kolejny Świebodzice były organizatorem Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Low-Kick. Stało się już tradycją, iż pod względem organizacyjnym, gospodarz imprezy stanął na wysokości zadania. Pomimo, iż główną specjalnością zawodników z klubu „Puncher Wrocław” jest Muay Thai, a rozgrywki w Kickboxingu traktowane są jako walki sparingowe w ramach cyklu przygotowawczego to i tak dwukrotnie stanęliśmy na podium, zdobywając dwa srebrne medale.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low-kick Świebodzice 2009. Kopnięcie okrężne Marcina Psiucha

Na słowa szczególnej pochwały zasłużył Mateusz Pluta, 18-latek po raz pierwszy startujący w seniorach. Po dwóch zwycięskich pojedynkach uległ nieznacznie starszemu i bardziej doświadczonemu Izuagbe Ugonohowi z Gdańska. Marcin Psiuch, również stoczył dwa zwycięskie pojedynki, aby w finale przegrać po kontrowersyjnym werdykcie z Radkiem Rydzewskim z Białegostoku.