Mistrzostwa Polski K1 Rules. Świebodzice 20-22.04.2012

Mistrzostwa Polski K1 Rules Świebodzice 2012. Wysokie kopnięcie Mateusza Białasa

Bardzo dobry wynik naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Polski K1 Rules. Wojtek Kmiecik i Mateusz Białas Mistrzami Polski, Małgorzata Kiner Vice-mistrzynią, a Daniel Miedziński zdobywcą brązowego medalu…

Mateusz Białas wygrywając z rzędu cztery pojedynki zdobył złoty medal w kategorii -67 kg. Szczęście kolegi podzielił Wojtek Kmiecik z kategorii 71 kg dominując w trzech walkach. Małgorzata Kiner po zwycięstwie w półfinale, musiała zadowolić się tytułem vice-mistrzyni nieznacznie ulegając na punkty rywalce. Daniel Miedziński wygrał dwie walki, aby również na punkty oddać kwalifikację do finału i ostatecznie uplasować się na trzeciej pozycji.

Mistrzostwa Polski K1 Rules Świebodzice 2012. Zdjęcie pamiątkowe po zawodach

Aleksander Kowaliński zwyciężył pierwszy pojedynek eliminacyjny, ale podobnie jak pozostałym kolegom nie udało mu się dostać do strefy medalowej. W tegorocznych mistrzostwach uczestniczyło 304 zawodników. Poziom walk zarówno w juniorach jak i seniorach był bardzo wysoki. Większość kategorii wagowych była licznie obsadzona i zdobycie medalu można traktować jak bardzo duży sukces…