Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodziezowców K1 Głogów 08-10.04.2011

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu K1 Głogów 2011. Wojtek Kmiecik Mistrzem Polski w Kickboxingu

Tegoroczne Mistrzostwa Polski K1 Głogów zgromadziły rekordową ilość 280 zawodników i zawodniczek z ponad 60 klubów. 11-osobowa ekipa Punchera Wrocław zdobyła aż 5 medali…

Wielką niespodziankę sprawił junior Wojciech Kmiecik, wygrywając 4 pojedynki z rzędu, z czego jeden przez bardzo widowiskowy nokaut. Doskonałe przygotowanie i ciężka praca zaowocowała złotym medalem i tytułem mistrza Polski w kategorii do 71 kg. Równie dobrze zaprezentował się młodzieżowiec Emil Awrycewicz startujący w kategorii do 81 kg, który po trzech wygranych pojedynkach uległ nieznacznie w finale faworytowi z drużyny gospodarzy i zdobył tytuł wicemistrza Polski. Brązowe medale wywalczyli juniorzy Daniel Miedziński i Mariusz Siewruk oraz młodzieżowiec Rafał Niestrzęba.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu K1 Głogów 2011. Werdykt walki Emila awrycewicza

Każdy z nich, po zwycięskich pojedynkach eliminacyjnych, musiał uznać w półfinale wyższość bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwników. Niestety każda bitwa nie może obyć się bez ofiar. Na tarczy wróciła do domu reszta ekipy. Nasi najmłodsi stażemK1 Wrocław. MP Głogów zawodnicy, dla których start w Mistrzostwach Polski był debiutem, pokazali się bardzo dobrze, wykazując charakter i zaciętość, lecz zabrakło doświadczenia i „ringowego cwaniactwa”. Wielkim zaskoczeniem był werdykt sędziowski w walce ćwierćfinałowej juniora Mateusza Białasa, który mimo wyraźnej przewagi przegrał niejednogłośnie na punkty. Kontrowersyjny werdykt był powodem sporów w samej komisji sędziowskiej oraz zdziwienia wśród trenerów i kibiców.