Leglock Camp 3. Kołatka 15-20.08.2021

Leglock Camp 3. Kamil Wilk i Michał Szczeciński

 

Leglock Camp 3 zgromadził bardzo silną załogę grapplerską z całej Europy. Już po raz drugi trener Punchera Wrocław dołączył do grona obozowiczów…

 

Leglock Camp 3 to kolejna edycja obozu BJJ ukierunkowana głównie na doskonalenie technik atakowania oraz bronienia kończyn dolnych. Walka oparta na dźwigniach na dolne partie ciała cieszy się niesłabnącą popularnością. Z pewnością najskuteczniejszą, a zarazem najbardziej niebezpieczną część tej gry stanowią „skrętówki”. Należy jednak dodać, iż podczas zawodów BJJ dopuszczane są tylko w najwyższych dywizjach. Niektóre federacje w ogóle wykluczają tego rodzaju techniki. Za sprawą bardzo dużej skuteczności oraz ograniczonej możliwości obrony stanowią znaczne zagrożenie kontuzjami.

Często możemy zaobserwować takiego rodzaju działania w profesjonalnych walkach MMA. Zazwyczaj doświadczeni zawodnicy nie stosują ich w ataku. Dzieje się tak, ponieważ istnieje ryzyko utraty pozycji dominującej. Natomiast dzięki dogodnym dojściom z każdej pozycji, stanowią niezastąpioną formę defensywy. Ze względu na wysoki odsetek poddań leglocki stanowią odrębną dyscyplinę w grapplingu, co za tym idzie wymagają dodatkowej specjalizacji. Leglock Camp 3 na wzór dwóch poprzednich edycji zgromadził wiele czołowych postaci ze świata sportów chwytanych oraz mieszanych sztuk walki. Ekipa uczestników tradycyjnie miała charakter międzynarodowy. Oprócz reprezentantów Polski w zgrupowaniu uczestniczyli miedzy innymi Czesi, Słowacy, Niemcy, Hiszpanie… Tradycyjnie instruktaż szkoleniowy był przekazywany w dwóch językach.

 

Leglock Camp 3 -Zdjęcie Academia Gorila

 

Ataki na nogi stały się nieodłączną częścią rywalizacji w takich dyscyplinach sportowych jak: MMA, Grappling, Submision Wrestling oraz na wyższych poziomach BJJ…

 

Leglock Camp 3 jest inicjatywą Kamila Wilka i Mateusz Szczecińskiego. Obydwaj panowie zaliczają się do ścisłej polskiej czołówki w sportach chwytanych. Na ich koncie znajduje się wiele medali z międzynarodowych zawodów grapplingowych. W tym wielokrotnie sięgali po złoto w krajowych oraz światowych turniejach najwyższej rangi. Obydwoje są również doświadczonymi instruktorami i organizatorami licznych seminariów i szkoleń. Imprezy z ich udziałem zawsze charakteryzują się wysokim poziomem szkoleniowym.

Po zakończeniu Leglock Camp 3 trener Janusz Janowski miał przyjemność uczestniczyć przez kilka dni w obozie MMA organizowanym przez Academia Gorila. Było to całkiem spontanicznie i niezamierzone. Dzięki uprzejmości organizatorów Janusz uczestniczył w treningach prowadzonych między innymi przez Jędrzeja Loskę, Pawła Derlacza czy Artura Kornika Sowińskiego. Podobnie jak Leglock Camp 3, obóz Academia Gorila był również organizowany w ośrodku w Kołatce. Miejsce to charakteryzuje się wspaniałą infrastrukturą sprzyjająca takim wydarzeniom. Trzysta-metrowa mata,  jezioro i sąsiedztwo lasów tworzą niepowtarzalny klimat sprzyjający treningowi oraz wypoczynkowi.