Amatorska Liga MMA 206 w obiektywie

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski ALMMA 206, organizowane przez Stowarzyszenie Amatorska Liga MMA, Polski Związek MMA oraz klub Pankration Poznań, odbyły się bez udziału publiczności z powodu pandemii. Dla wielu z naszych ośmiu zawodników Amatorska Liga MMA 206 była także debiutem. Najtrudniejsze zadanie miał z kolei Marek Warowny, który w kategorii do 77 kilogramów stoczył aż pięć pojedynków. Pierwszą walkę zakończył duszeniem trójkątnym, drugą znokautował rywala w 20 sekund, zarówno trzecią jak i czwartą wygrał na punkty, a finał zakończył dźwignią łokciową, zdobywając złoty medal. Mateusz Sobecki, również w kategorii do 70 kilogramów, zwyciężył wszystkie cztery walki na punkty, zdobywając pierwsze miejsce na podium. Patryk Bogdan w ograniczonej formule w kategorii do 77 kilogramów także zdobył złoto, mimo że musiał walczyć w dwóch dogrywkach.

Krystian Ostrowicz w kategorii do 66 kilogramów wygrał półfinał na punkty dzięki kontroli w parterze i ground and pound. Z kolei w finale pokonał klubowego kolegę Adriana Wojciechowskiego, który zdobył srebro. Losowanie zadecydowało o wyniku, gdyż obaj nie chcieli ze sobą walczyć. Niestety, Kamil Blaszczyk w kategorii do 84 kilogramów nie dotarł do strefy medalowej, wygrywając jedną walkę przez klucz nogami i kolejną przez nokaut, ale przegrywając trzecią przez mataleo i walkę o brązowy medal przez duszenie zza pleców. Antoni Kawecki w tej samej kategorii wygrał pierwszą walkę na punkty, lecz przegrał drugą przez duszenie. Ostatecznie, Jakub Dydycz niestety nie wyszedł z fazy eliminacyjnej.