Mistrzostwa Polski BJJ ADCC XVI. Warszawa 03.10.2020

Mistrzostwa Polski BJJ ADCC XVI. Borys na trybunach.

 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski BJJ ADCC XVI w Warszawie na skutek obostrzeń spowodowanych pandemią rozegrały się bez udziały publiczności…

 

Hala sportowa OSiR-u na warszawskich Włochach gościła uczestników grapplerskich Mistrzostw Polski federacji ADCC. XVI edycję imprezy zorganizowała Fundacja Wsparcia Pozytywnego w Sporcie Flow Fighters przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji Warszawa – Włochy. Na skutek narzuconych ograniczeń organizatorzy zdecydowali na rozegranie turnieju bez udziału widowni. Dodatkowo na hali mogli przebywać tylko zawodnicy pod opieką jednego trenera na ekipę. Ograniczenie ilości osób mogących jednocześnie uczestniczyć w turnieju rozdzieliły walczących na trzy grupy. Każda z nich   wchodziła w określonych godzinach i przebywała na hali tylko podczas rozgrywania swojej dywizji. Po walkach następowała natychmiastowo dekoracja zwycięzców. Uczestnicy XVI Edycji Mistrzostw Polski ADCC podczas zawodów musieli nosić maseczki. Z tego obowiązku zwolnieni zostali tylko fighterzy aktualnie walczący oraz przygotowujący się do występu na sali rozgrzewkowej.

Tradycyjnie zawody rozegrano według zasadach ADCC w systemie pucharowym. Uczestnictwo kończyło się wraz z pierwszą przegraną. Organizatorzy przewidzieli trzy miejsca medalowe dla każdej kategorii. Zwycięzcy otrzymywali medale i dyplomy. Trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami. Oprócz dywizji wagowych 65, 70, 76, 83, 91, 100 i powyżej 100 kilogramów uczestnicy występowali w kategoriach określonych przez poziom zaawansowania. Do grupy początkujący kwalifikowali się zawodnicy posiadający białe pasy i mogący pochwalić się dwuletnim stażem treningowym w sportach chwytanych. W średniozaawansowanych swoich sił próbowały niebieskie pasy trenujący do 4 lat. Natomiast purpurowe, brązowe i czarne pasy BJJ zmagały się w gronie zaawansowanych.

 

Mistrzostwa Polski BJJ ADCC XVI 2020. Borys Dzikowski w gardzie.

 

Borys Dzikowski jedynym przedstawicielem klubu Punchera Wrocław podczas Mistrzostw Polski BJJ ADCC XVI…

 

Borys wystąpił w kategorii wagowej do 91 kilogramów. Jego pierwszy pojedynek podczas Mistrzostw Polski BJJ ADCC XVI rozpoczął się wejściem do gardy. Próbę wstania przeciwnik usiłował skontrować trójkątem. Reprezentant Punchera Wrocław nie wpadł jednak w panikę wybraniając zagrożoną pozycje. Następnie równie skutecznie wyszedł z omoplaty usiłując założyć dźwignię na staw skokowy. Przeciwnik nie dał się jednak na to złapać i zmagania wróciły z powrotem do gardy. Tym razem Borys zdołał przejść nogi rywala i próbował wpiąć się za plecy. Powyższa sytuacja powtórzyła się dwukrotnie. Trzeci raz nasz zawodnik znalazł się w pozycji bocznej, jednakże nie zdołał jej utrzymać. Rywal ukarał go zdobywając dosiad. Na szczęści po chwili walka wróciła do gardy. Jednak na kilka sekund przed końcem starcia przeciwnik założył efektywne duszenie trójkątne. Tym samym Mistrzostwa Polski BJJ ADCC XVI zakończyły się dla naszego reprezentanta w pierwszej walce.