Almma 201 VIP. Sochaczew 17.07.2021

Zdjęcie po turnieju MMA Almma 201 VIP Krystiana z Różalem

 

Udany debiut w amatorskim MMA Krystiana Ostrowicza zakończony brązowym medalem podczas turnieju Almma 201 VIP…

 

W sobotni poranek na Hali sportowej Mosir-u w Sochaczewie rozpoczęła się kolejna edycja amatorskiej ligi MMA. „Wakacyjna” Almma 201 VIP miała pierwotnie rozgrywać się w plenerze pod gołym niebem. Jednakże prognozy pogody zapowiadające burze zmusiły organizatorów do przeniesienia imprezy na halę sportową. Almma 201 mogła się odbyć za sprawą Stowarzyszenia Amatorskiej Ligi MMA, Polskiemu Związkowi MMA oraz klubowi Dragon Fight Club.

Klub Puncher Wrocław reprezentował debiutujący w sportach walki Krystian Ostrowicz. Wrocławianin wystąpił w turnieju pierwszego kroku w kategorii wagowej do 66kg. Podczas turnieju w tej dywizji o miejsce na podium walczyło siedmiu zawodników. Krystian, aby wejść na ,,pudło” stoczył 3 pojedynki.

 

Almma 201 Vip. Krystian po zdobyciu pozycji bocznej

 

Pierwszy start na zawodach sportowych MMA uwieńczony miejscem medalowym, to idealna motywacja do dalszego rozwoju…

 

Pierwsza walka naszego zawodnika rozpoczęła się od wymian bokserskich w stójce. Krystian wykazał się w tym fragmencie dużo precyzyjniejszy. Do tego dysponował lepszymi warunkami fizycznymi. Poirytowany rywal postanowił poszukać swojej szansy w parterze. Wejście w nogi które wykonał zostało skutecznie wybronione. Finalnie przeciwnik znalazł się na plecach i musiał ratować się półgardą. Wykorzystał swoją pozycję do wstania, lecz finalnie wylądował w zapiętej gardzie. Tam jednak stracił czujność i prawie natychmiast Krystian dopiął duszenie trójkątne. Od chwili wystarczył  tylko moment dzielił zawodnika Punchera Wrocław od zwycięstwa.

W drugim pojedynku rywalem Krystiana okazał się Alimjanov Nodir z Copacabany Kielce. Podobnie jak poprzednio starcie rozpoczęło się w stójce. Taki stan rzeczy potrwał krótko. Oponent przechwycił niskie kopnięcie i dopchnął Wrocławianina do siatki. Tam idąc za ciosem wykonał skuteczne obalenie za jedną nogę. Pozostała część walki półfinałowej rozegrała się w parterze. Krystian za wszelką cenę próbował odwrócić pozycje, lecz rywal dysponował dobrą kontrolą i warunkami fizycznymi. Praktycznie poza próbą dopięcia duszenia trójkątnego Krystianowi nie udało się zdobyć pozycji dominującej. Widzieli to również sędziowie dając wygraną przeciwnikowi.

Na naszego przedstawiciela czekał bój o trzecie miejsce. Ta odsłona potoczyła się zupełnie inaczej. Od samego początku Krystian obijał przeciwnika technikami bokserskimi oraz kopnięciami. W pewnym momencie rywal zainkasował kontrujące uderzenie ciosem prostym. To ostatecznie odebrało mu chęć do dalszej walki. Wrocławianin wykorzystał ten fakt i zasypał oponenta gradem ciosów. Sędzia zainterweniował przerywając walkę. W ten oto sposób Krystian Ostrowicz podczas turnieju ALMMA 201 VIP zdobywa swój pierwszy brązowy medal.