Almma 169. Oborniki Śląskie 25.05.2019

Amatorska Liga MMA, Oborniki 2019. Walka Weroniki.

 

Udany start zawodników Punchera Wrocław podczas turnieju Almma 169 w Obornikach Śląskich zakończony dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem…

 

169 edycja Amatorskiej Ligi MMA odbyła się w pogodny sobotni dzień w Obornikach Śląskich pod szyldem I-ego Ogólnopolskiego Pucharu Burmistrza Obornik Śląskich w MMA, BJJ i BJJ No Gi. Uczestnicy zgromadzili się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Rywalizujący mieli możliwość zaprezentowania się aż w dziesięciu kategoriach umożliwiających dostosowanie do danej dyscypliny oraz poziomu zaawansowania. W kategorii mężczyzn został rozegrany turniej: pierwszego kroku MMA, juniorów MMA, ograniczonej formuły seniorów MMA, formuły full contact MMA oraz BJJ No Gi i Gi. Te z kolei zostały podzielone na dywizje seniorów i juniorów w: białych, niebieskich, purpurowych, brązowych i czarnych pasach. Jak zwykle największe emocje grapplingowe wzbudzała formuła BJJ No Gi Open. Natomiast Panie mogły spróbować swoich sił jedynie w ograniczonej formule seniorek MMA.

Podczas zawodów Almma 169 klub Puncher Wrocław reprezentowało czterech zawodników. W Turnieju Pierwszego Kroku w kategorii wagowej do 77 kilogramów wystąpił Patryk Bogdan. Pierwszy jego pojedynek rozpoczął się od wymiany ciosów i kopnięć w stójce. Po czym rywalizacja szybko przeniosła się do parteru. Przejście za plecy zakończone próbą duszenia potwierdziło wyraźne zwycięstwo Patryka. Drugie starcie również rozpoczęło się od rywalizacji w stójce. Przeciwnik próbował obalić. Jednak przypłacił to pozycją północ – południe i finalnie dosiadem. Po przeniesieniu akcji na środek maty sytuacja powtórzyła się, dając pewną wygraną zawodnikowi Punchera Wrocław. Scenariusz trzeciej walki był bardzo podobny do dwóch poprzednich. Dwukrotne sprowadzenie dało Patrykowi zwycięstwo. Ostatecznie pojedynek finałowy również przebiegał pod jego dyktando. Niestety pod koniec starcia na skutek błędu Patryk musiał odklepać duszenie, zadowalając się zasłużonym srebrnym medalem.

 

Złote medale w dwóch kategoriach wagowych dla Weroniki Eszer oraz srebro dla Patryka Bogdana podczas turnieju Almma 169…

 

Następny z naszych reprezentantów, walczący w kategorii wagowej do 84 kilogramów Kacper Ludtke, stoczył również cztery pojedynki. Dwa pierwsze przebiegały podobnie. Po krótkiej wymianie w stójce Kacper obalał rywala i obijał go z góry, zmieniając przy tym pozycję. Bardzo niewiele zabrakło, aby pierwsza z walk skończyła się dźwignią na łokieć. Pomimo że końcowy sygnał uratował rywala, sędziowie nie mieli żadnej wątpliwości co do werdyktu. Natomiast druga, po wyraźnej dominacji Kacpra w stójce, również szybko przeniosła się do parteru. Tam nasz zawodnik skutecznie założył duszenie trójkątne nogami, kończąc pojedynek przed czasem.

Niestety starcie półfinałowe nie ułożyło się po myśli wrocławianina. Rywalizacja w stójce była znacznie bardziej wyrównana. Nasz zawodnik, kopiąc w głowę rywala, poślizgnął się. Bardzo dużo sił kosztował go powrót do góry. Przeciwnik wykorzystał to i skutecznie założył duszenie gilotynowe, zmuszając Kacpra do odklepania.

 

Amatorska Liga MMA, Oborniki 2019

 

Czwarty pojedynek o brązowy medal przeniósł się z maty do klatki. Do ostatniej chwili przebiegał pod wyraźne dyktando naszego klubowicza. Nikt nie spodziewał się dalszego scenariusza. Tuż przed końcowym gongiem rywal wykonał celne kopnięcie pod prawy łokieć naszego zawodnika, który nie był w stanie kontynuować pojedynku. Tym samym debiutanckie zawody Kacpra Ludtke zostały zakończone bez medalu.

Nie powiódł się również start walczącemu w kategorii -93 kilogramów Bartkowi Karysiowi. Starcie obfitowało w naprzemienne próby obaleń i przejęcia kontroli. Praktycznie każdą uderzaną akcję w stójce kończyło zwarcie. Po bardzo wyrównanych czterech minutach, sędziowie ogłosili dogrywkę. W dodatkowej odsłonie rywalowi udało się skutecznie sprowadzić Bartka. Do samego końca zdołał utrzymać dominującą pozycję. Zostając zwycięzcą walki eliminacyjnej odebrał naszemu reprezentantowi możliwość dalszej rywalizacji.

 

Zawody Almma 169 to niezwykle udany debiut w barwach Punchera Wrocław Weroniki Eszer, zwyciężającej w dwóch kategoriach wagowych…

 

W ograniczonej Formule Kobiet do 66 kg zaprezentowała się debiutująca w barwach klubu Puncher Wrocław Weronika Eszer. Walkę eliminacyjną nasza zawodniczka rozpoczęła od skutecznego przechwytu kopnięcia i sprowadzenia. Utrzymanie pozycji dominującej kosztowało ją bardzo dużo siły, lecz finalnie zakończyło się dosiadem. Kolejnym etapem było przejście do dźwigni łokciowej. Rywalce jednak po długim czasie udało się wstać. Ponowne obalenie i przejście do pozycji dominującej zapewniło Weronice awans do finału.

Pojedynek finałowy był bardzo krótki. Rozpoczął się od wymiany ciosów w stójce. Mocno trafiona rywalka próbowała obalenia. Natrafiła jednak na kontrę zawodniczki Punchera i zapoznała się z matą klatki. Weronika natychmiast przeszła za plecy i wpięła się z duszeniem, zmuszając przeciwniczkę do odklepania. Tym samym złoty medal przyozdobił jej szyję.