MMA Polska 13. Warszawa 29.03.2025

Mistrzostwa MMA Polska 13. Gabi z Mariuszem.

Złoto dla Gabrieli Filar, brąz dla Nikodema, oto sukcesy zawodników klubu Puncher Wrocław podczas Mistrzostw MMA Polska 13 w Warszawie.

Mistrzostwa MMA Polska 13 odbyły się 29 marca 2025 roku w hali OSiR Bemowo w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie MMA Polska zgromadziło blisko 650 zawodników z całego kraju, co czyni je jednym z największych turniejów amatorskiego MMA w Polsce. Rywalizację transmitowano na żywo na oficjalnym kanale YouTube Stowarzyszenia MMA Polska. Walki finałowe można było obejrzeć również na Kanale Sportowym oraz w serwisie TVP Sport. Turniej był otwarty dla publiczności, więc kibice mieli okazję bezpośrednio wspierać swoich faworytów z trybun.

W kategorii seniorek do 52,2 kg w ramach „Pierwszego kroku MMA” swój udany debiut zaliczyła Gabriela Filar. W pierwszym pojedynku skrzyżowała rękawice z Kaliną Jenek z Klubu Samuraj Wrocław. Od początku Gabi kontrolowała rywalizację w stójce, skutecznie punktując low kickami. Kalina próbowała przenieść pojedynek do parteru, jednak Gabriela nie dała się sprowadzić. Utrzymała przewagę do końca rundy i wygrała jednogłośną decyzją sędziów. W drugiej walce naprzeciwko reprezentantki Punchera Wrocław stanęła przedstawicielka Impact Fight Club Płock – Stańczak Martyna. Gabriela ponownie przeważała w stójce. Na sam koniec zainicjowała obalenie , co tylko przypieczętowało jej zwycięstwo. W konsekwencji Mistrzostwa MMA Polska 13 zakończyła na pierwszym miejscu podium, zdobywając zasłużony złoty medal.

Kolejnym medalistą z naszego klubu został Nikodem Blaszyński. Do rywalizacji przystąpił w kategorii seniorów do 70,3 kg. Nikodem rozpoczął turniej od wolnego losu. W 1/8 spotkał się z Michałem Chmielewskim z klubu Copacabana Warszawa, którego zdominował w parterze. Zdobył kolejno pozycję boczną i dosiad, wyprowadzając przy tym mocne ciosy. To wszystko sprawiło, iż Blaszyński odniósł jednogłośne zwycięstwo. W ćwierćfinale z Adamem Dryją z klubu Cross Fight Radom przewaga w stójce była również po stronie naszego zawodnika. Podczas próby rzutu Harai Goshi, Nikodem oddał dominującą pozycję, jednak aktywnie szukał poddań taktarovem i balachą. Po regulaminowym czasie walki Sędziowie przyznali naszemu reprezentantowi niejednogłośne zwycięstwo.

Mistrzostwa MMA Polska 13. Nikodem w klinczu.

Nikodem Błaszyński na trzecim miejscu podium – zacięte pojedynki i efektowne akcje.

W półfinale Nikodem zmierzył się z Adrianem Kamińskim  z klubu Bonzai MMA. Po krótkiej wymianie stójkowej na jego korzyść, rywal błyskawicznie sprowadził walkę do parteru i skutecznie obijał. To zmusiło sędziego do przerwania pojedynku. Nikodema czekał jeszcze jeden pojedynek o trzecie miejsce z Janem Piotrowskim, reprezentantem klubu Octopus Łódź. W pierwszej rundzie nasz zawodnik przeważał w stójce oraz wykazał się aktywnością w parterze, próbując z dołu założyć kimurę i duszenie trójkątne nogami. W drugiej odsłonie dominacja parterowa należała do rywala. Trzecia runda przyniosła przeciwnikowi kolejne obalenie, lecz to Nikodem był bardzo bliski skończenia walki przez trójkąt i balachę. Sędziowie uznali skuteczny grappling i przyznali naszemu reprezentantowi jednogłośnie zwycięstwo. Nikodem zakończył Mistrzostwa MMA Polska 13 na trzecim stopniu podium.

W kategorii seniorów do 70,3 kg wystąpił Hubert Grąz. Po pierwszej próbie obalenia, przeciwnik zdobył plecy. Na szczęście Hubert skutecznie przetoczył zdobywając pozycję boczną. Niestety po celnym kopnięciu rywala z dołu w tułów, zawodnik Punchera Wrocław położył się na matę. Chociaż pojedynek szybko wrócił do stójki, lecz ta akcja przesądziła o zwycięstwie. Co prawda pod koniec rundy Grąz jeszcze raz obalił, lecz nie wpłynęło to znacząco na decyzję sędziów. Pomimo aktywności, musiał on uznać przewagę rywala.

Mistrzostwa MMA Polska 13. Cios za cios.

Bartek Polak, Michał Bąk i Sava Dzehtsiarou debiutują w MMA – trudne starcia naszych zawodników.

W dalszej kolejności do klatki wszedł Bartosz Polak. Stoczył on walkę w kategorii do 70,3 kg z Antonim Kaneckim, przedstawicielem Radomskiego Klubu Taekwondo. Po wygranej wymianie w stójce Bartek zepchnął rywala do siatkę i zainicjował skuteczne obalenie. Polak kontrował sytuację uchwytem do kimury, lecz Kanecki zdołał zdobyć plecy. Bartosz zrzucił go, jednakże wylądował w gardzie z góry. Rywal dwukrotnie zaatakował dźwignią łokciową. Niestety druga próba okazała się skuteczna, wykluczając naszego reprezentanta z dalszej rywalizacji.

W jednej z pierwszych walk turnieju do klatki wszedł kolejny z naszych przedstawicieli, rywalizujący w kategorii seniorów do 77,1 kg – Michał Bąk. Naprzeciwko niemu stanął Grzegorz Kaca z klubu Sniper MMA. Po wyrównanej wymianie w stójce przeciwnik przeszedł do klinczu, dociskając Michała do siatki. Nasz zawodnik skutecznie odpowiadał kolanami na korpus, po czym spróbował założyć gilotynę. W parterze walczył o trójkąt i balachę, jednak przeciwnik zdołał przejść gardę i punktować z góry. Walka zakończyła się niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść rywala.

Ostatnim przedstawicielem naszej ekipy na MMA Polska 13 był Sava Dzehtsiarou, startujący w kategorii juniorów do 77,1 kg. Stoczył on swój debiutancki pojedynek w Mieszanych Sztukach Walki z Dawidem Dudzicem z Arrachion MMA Iława. Niestety Sava uległ rywalowi przez TKO po ciosach w parterze.