Stypendia sportowe Marszałka Dolnego Śląska. 03.04.2017

Nagrody Marszałka Dolnego Śląska 2017. Wręczenie nagrody Mateuszowi

Stypendia sportowe na rok 2017. Mateusz Pluta w gronie najlepszych sportowców nagrodzonych przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w Kickboxingu…

Stypendia Sportowe Urzędu Marszałkowskiego zostały wręczone podczas dorocznej Gali, która odbyła się w poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Wyróżnionych zostało 93 wrocławskich sportowców, w tym 10 niepełnosprawnych. Reprezentowali oni zarówno dyscypliny olimpijskie, jak i nieolimpijskie. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego nagrody wręczali  Wicemarszałek Dolnego Śląska, Iwona Krawczyk i Dyrektor Wydziały Sportu, Paweł Rańda. Jednym  z tegorocznych laureatów został Mateusz Pluta. Stypendium sportowe na rok 2017 otrzymał za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w Kickboxingu, które odbyły się pod koniec października ubiegłego roku w słoweńskim Mariborze.

Nagrody Marszałka Dolnego Śląska 2017. Nagroda Marszałka Dolnego Śląska dla Mateusza Pluty

W Mistrzostwach Europy Mateusz reprezentował nasz kraj w formule K-1. W drodze do tytułu mistrza kontynentu stoczył trzy emocjonujące pojedynki. W pierwszym zmierzył się z Turkiem, Rifatem Kaya, którego pewnie wypunktował wykorzystując lepsze warunki fizyczne. W półfinale, na przeciwko naszego zawodnika stanął utytułowany Mołdawianin, Pavel Voronin. Walkę półfinałową można było uznać za rewanż za pojedynek,  który odbył się podczas Pucharu Świata w Kickboxingu w Budapeszcie. Tym razem Mateusz wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Konsekwentnie trzymając rywala na dystans zdobywał punkty, które dały mu jednogłośne i zasłużone zwycięstwo. W finale rywalem reprezentanta Punchera Wrocław został Rosjanin, Igor Darmeshkin. Wypróbowana w poprzednich walkach strategia tutaj również przyniosła spodziewany efekt. Zdobywanie punktów w dystansie i skuteczne bloki, pozwoliły Mateuszowi sięgnąć pierwszy raz w swojej karierze po tytuł Mistrza Europy.