Winter Open 2022. Luboń 03.12.2022

Zdjęcie pamiątkowe na Winter Open 2022

Sześć medali dla ekipy Punchera Wrocław podczas Winter Open 2022 w Luboniu. Dwa złote krążki, trzy srebrne i jeden brązowy…

Winter Open 2022 prawie co roku kończy grapplerski okres startowy dla reprezentantów naszego klubu. Wyjątkowo w tym roku za niespełna tydzień nasi żołnierze wezmą udział w wojskowych Mistrzostwach Polski w brazylijskim Jiu Jitsu. W tym roku, podobnie jak podczas poprzednich edycji organizatorem wydarzenia był Alliance BJJ. Zawody tradycyjnie rozegrano na hali Lubońskiego MOSIR-u. Turniej jak zwykle cieszył się wysoką frekwencją fanatyków BJJ z całej Polski. Tym razem na turnieju Winter Open 2022 wystawiliśmy reprezentacje składającą się z pięciu zawodników. Pierwszy na matę wyszedł nasz najstarszy reprezentant Patryk Długosz Senior. Pomimo iż jego główną dywizją jest kategoria Masters III do 79,5 kilogramów, dodatkowo wystartował także przeciwko dużo młodszym zawodnikom w kategorii Adult w pasach purpurowych. W tej dywizji stoczył dwie walki. Pierwszą walkę ćwierćfinałową zwyciężył poprzez wyraźną przewagę punktową. Niestety w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z klubu Checkmat Ostrów Wielkopolski. Ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium.

Dużo lepszy start Patryk odnotował w drugiej kategorii – Masters III do 79,5 kilogramów w dywizji purpurowych pasów. Pierwszą walkę wygrał poprzez poddanie zza pleców po niespełna dwóch minutach. Natomiast w drugiej sędziowie ogłosili dyskwalifikację przeciwnika. Ostatecznie na jego piersiach spoczął złoty medal. Następny, również złoty medal dla naszej ekipy podczas Winter Open 2022 wywalczył Bartek Polak. W drodze po złoto stoczył trzy pojedynki. Pierwszy z nich zakończył poprzez dźwignię łokciową po trzydziestu sekundach. W półfinale udało mu się skończyć przeciwnika poprzez duszenie d’arce. Tym razem rywalizacja trwała niespełna dwie minuty. W związku z tym, że w finale czekał na niego klubowy kolega, nasi podopieczni wyłonili zwycięzcę poprzez losowanie. Tym oto sposobem, Bartek podczas debiutu stanął na najwyższym stopniu podium.

Nikodem podczas Winter Open 2022

Turniej brazylijskiego jiu jitsu w Luboniu po raz kolejny przyniósł nam spektakularne zwycięstwa…

W tej samej kategorii wagowej oprócz Bartka, Puncher Wrocław reprezentował także drugi zawodnik – Patryk Długosz Junior. Do finału Winter Open 2022 doszedł również po dwóch zwycięstwach. Pierwszą walkę wygrał poprzez duszenie trójkątne nogami. W drugiej prowadził bardzo wysoko na punkty. Jednak finalnie nie miało to wielkiego znaczenia, ponieważ w skutek niedozwolonej techniki przeciwnika Patryk wygrał poprzez dyskwalifikację. W finale, w którym miał się spotkać z kolegą klubowym nie doszło do walki. Koledzy wybrali losowanie. W ten sposób Patryk przegrał złoty medal, i ostatecznie skończył na drugim miejscu.

W odrobine niższej kategorii wagowej wystąpił Krystian Ostrowicz. Na jego drodze stanęło trzech przeciwników. Pierwszy z nich na skutek użycia niedozwolonej techniki został zdyskwalifikowany. Walka półfinałowa rozegrała się w pełnym dystansie, gdzie nasz reprezentant uzyskał bardzo dużą przewagę punktową. Niestety w finale nieopatrznie wykonał niedozwoloną technikę, którą przepłacił utratą zwycięstwa. Ostatecznie zadawalając się srebrnym medalem stanął na drugim stopniu podium.

Po raz pierwszy w naszych barwach zadebiutował Nikodem Błaszyński. Kategoria wagowa do 73.5 kilogramów, w której startował Nikodem była najliczniej obsadzona. W drodze do medalu stoczył on aż pięć pojedynków. Trzy z nich zwyciężył uzyskując wyraźną przewagę punktową, a jedną przez poddanie duszeniem. W finale pomimo bardzo dobrej postawy nie zdążył wybronić dźwigni na staw skokowy. Ostatecznie na jego piersiach zawisł srebrny medal.