Paweł Jędrzejczyk Zawodowym Mistrzem Świata. Poronin 23.08.2014

Paweł Jędrzejczyk Gala Kickboxingu Noc Góralskich Wojowników Poronin 2014. Wymiany bokserskie

 

Paweł Jędrzejczyk zdobywa tytuł Zawodowego Mistrza Świata oraz pas federacji WKA, pokonując w piątej rundzie przez TKO Chorwata Josipa Balentovica…

 

Pojedynek w formule Thaiboxing w kategorii wagowej – 81 kg odbywający się podczas gali „Noc Góralskich Wojowników” w Poroninie był zakontraktowany na pięć rund po trzy minuty. Pierwotnie Paweł Jędrzejczyk miał skrzyżować rękawice ze Słowakiem Danielem Hromkiem. Niestety na dziesięć dni przez walką doznał on kontuzji i wycofał się. Finalnie naprzeciw zawodnika Punchera Wrocław stanął Chorwat Josip Balentovic. Paweł po 15-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją dłoni potrzebował prawie dwóch rund aby przejąć inicjatywę.

 

Paweł Jędrzejczyk Gala Kickboxingu Noc Góralskich Wojowników Poronin 2014. Zwycięstwo Pawła Jędrzejczyka

 

Konsekwentnie wykluczył lewymi middle-kickami niebezpieczną prawą rękę Chorwata i sukcesywnie okopywał przednią nogę silnymi low-kickami. Takie działanie spowodowało, że przeciwnik w piątym starciu nie był w stanie kontynuować walki i legendarny sądzia Jopie Ubeda musiał przerwać pojedynek. Pas zawodowego mistrza Świata federacji WKA jest kolejnym takim trofeum zdobytym przez naszego zawodnika.