ALMMA 206 Poznań. 06.11.2021

Ground and pound podczas Almma 206

Cztery złote i jeden srebrny medal dla ekipy klubu Puncher Wrocław podczas turnieju amatorskiego MMA ALMMA 206 w Poznaniu…

Wydarzenia ALMMA 206 sygnowane jako Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski organizowali Stowarzyszenie Amatorska Liga MMA, Polski Związek MMA oraz klub Pankration Poznań. Jak to w ostatnim czasie bywa organizatorzy i tym razem musieli dostosować się do aktualnie obowiązujących przepisów. W związku z trwającą pandemią rywalizacja odbyła się bez udziału publiczności. Obowiązywał również limit uczestników. Pierwszeństwo startu mieli zawodnicy sklasyfikowani w rankingu ALMMA. Obostrzenia dosięgły również trenerów. Ich liczba nie mogła być większa niż dwóch na team.

Na zawody ALMMA 206 do hali Klubu Sportowego Sobieski w Poznaniu przyjechało ośmioro reprezentantów naszego klubu. Większa część z nich to debiutanci stawiający pierwsze kroki na arenie sportowej. W turnieju pierwszego kroku w kategorii wagowej do 70 kilogramów wystąpili: Jakub Dydycz i Mateusz Sobecki. W dywizji wagowej do 84 kilogramów oglądaliśmy Antoniego Kaweckiego i Kamila Blaszczyka. Również dwóch walczących wystawiliśmy w kategorii wagowej do 66 kilogramów. Dla Adriana Wojciechowskiego był to pierwszy start w rywalizacji amatorskiego MMA. Natomiast Krystian Ostrowicz po raz ostatni mógł startować w turnieju pierwszego kroku ograniczonej formule. Naszym przedstawicielem w kategorii wagowej do 77 kilogramów był Marek Warowny. Natomiast w Ograniczonej Formule Sportowej reprezentował nas Patryk Bogdan.

Bodzio na Almma 206

Puncher Wrocław drugim klubem w medalowej klasyfikacji generalnej Otwartych Mistrzostw Wielkopolski BJJ…

Stanowczo najtrudniejsze zadania podczas turnieju ALMMA 206 stanęło przed naszym reprezentantem Markiem Warownym. Jego kategoria wagowa do 77 kilogramów była najliczniej obsadzona. W drodze po złoto Marek stoczył aż pięć pojedynków. Pierwszy z nich zakończył przed czasem przez duszenie trójkątne nogami. Natomiast w drugiej walce znokautował rywala po niespełna 20 sekundach. Trzecią i czwartą walkę zwyciężył przez przewagę punktową. Natomiast w finale założył dźwignię łokciową zdobywając pierwsze miejsce. Cztery walki od pierwszego miejsca na podium dzieliło naszego następnego reprezentanta z kategorii wagowej do 70 kilogramów Mateusza Sobeckiego. Wszystkie starcia zwyciężył on na punkty. Również na najwyższym stopniu podium kategorii do 77 kilogramów w ograniczonej formule znalazł się Patryk Bogdan. W eliminacjach dostał wolny los. Jednakże w dwóch następnych musiał wychodzić dwukrotnie na matę, gdyż sędziowie zarządzili dogrywki.

Ostatnim naszym złotym medalistą podczas turnieju ALMMA 206 został Krystian Ostrowicz z kategorii wagowej do 66 kilogramów. W pierwszym pojedynku trafił on na wolny los. Półfinał zwyciężył na punkty przez kontrolę w parterze i groung and pound. W finale czekał na niego kolega klubowy Adrian Wojciechowski. On również przeszedł dokładnie taka samą drogę jak Krystian. Po otrzymaniu wolnego losy, drugi pojedynek zwyciężył na punkty. Obydwaj koledzy nie chcąc z sobą walczyć ciągnęli losy. Tutaj szczęście uśmiechnęło się do Krystiana pozostawiając Adriana ze srebrnym medalem. Do strefy medalowej nie udało dotrzeć rywalizującemu w kategorii wagowej do 84 kilogramów Kamilowi Blaszczykowi. W sumie stoczył on cztery pojedynki. Pierwszy z nich zwyciężył zakładając klucz nogami. Drugi aplikując rywalowi nokaut. Trzeci przegrał przez mataleo. Również w dogrywce o brązowy medal oddał duszenie zza pleców.

Jego losy podzielił kolega klubowy z tej samej kategorii Antoni Kawecki. Pierwszą walkę zwyciężył na punkty, aby w drugiej zakończyć swój udział a ALMMA 206 za sprawa duszenia. Ostatni nasz reprezentant Jakub Dydycz w kategorii do 70 kilogramów nie wyszedł ze strefy eliminacyjnej.